Temat, który nie jest obcy żadnej kobiecie: jak prawidłowo dopasować stanik? To jednak, że coś nie jest nam obce, nie oznacza automatycznie, że nasza wiedza w temacie jest wyczerpująca.

Data dodania: 2016-11-03

Wyświetleń: 868

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Brafitting stosowany – część I: Stanik idealny, czyli jaki?

Często tylko nam się tak wydaje. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że co kraj to obyczaj i, niestety, nie ma na świecie jednej, uniwersalnej tabeli rozmiarowej. W USA podchodzi się do tej kwestii nieco inaczej niż w Wielkiej Brytanii, a i Europa kontynentalna ma swój własny (nie do końca jednolity) system.

Jakby zamieszania było mało, dochodzą jeszcze różnice w systemie metrycznym (cale vs. cm) oraz systemy własne różnych producentów bielizny, którzy nieustannie dążą do tego, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Znaczenie ma również sama wielkość biustu. W tym wypadku, łatwiej mają panie posiadające miseczki mieszczące się w przedziale A-D. Te cztery rozmiary bowiem, istnieją od samego początku, gdy idea alfabetycznego zróżnicowania miseczek dopiero się formowała (lata 30. XX wieku). Dzięki temu, funkcjonują na całym świecie - mniej więcej - w podobnej formie.

Wracając do tematu: jak rozpoznać idealnie dobrany biustonosz? W przeciwieństwie do konkretnych rozmiarów, tu niezależnie od kraju, zasady są wszędzie takie same.

Na początek potrzebne nam będą: lustro i ulubiony biustonosz.

Załóż swój stanik i stań przed lustrem. Pamiętaj! Samo zakładanie bielizny, również jest ważne. Pochylamy się lekko do przodu i przy maksymalnie luźnych ramiączkach, zapinamy biustonosz na najluźniejsza haftkę. Po założeniu biustonosza, ważne jest, aby dobrze ułożyć piersi w miseczce. W tym celu wsuwamy prawą dłoń do lewej miseczki i ruchem wygarniającym - od pachy do przodu miseczki – układamy pierś. Podobnie robimy po prawej stronie. Następnie dopasowujemy długość ramiączek.

W dobrze dobranym staniku:

- Obwód (pas), dość ścisłe przylega do ciała i podtrzymuje ciężar piersi

Mostek, czyli część stanika znajdująca się między miseczkami, nie ma prawa odstawać.

Pas znajduje się na tej samej wysokość wokół całego ciała. Zapięcie z tyłu nie może unosić się do góry!

- Miseczki, obejmują całą pierś. Fiszbiny przylegają do ciała

Piersi całkowicie wypełniają miseczkę, nie „wylewają się” ani z góry, ani z boku, ani z dołu. Po podniesieniu rąk do góry, miseczki nie powinny się przesuwać. Jeśli miseczka ma fiszbiny, to przylegają one do ciała, Nie mogą uciskać, ale nie mają prawa odstawać. Fiszbiny okalają całą dolną część piersi, a ich końcówki - po obu stronach - powinny wskazywać na środek pachy.

- Ramiączka, nie wpijają się w ciało i się nie zsuwają

Ramiączka pełnią funkcję wspomagającą dla obwodu. W żadnym wypadku nie powinny same utrzymywać ciężaru piersi. Na plecach, ramiączka powinny być ułożone względem siebie równolegle, bądź lekko rozbiegać się w kształt litery V.

Uwaga! W często spotykanym przypadku asymetrii piersi, dopasowujemy biustonosz do większej piersi! Dodatkowo, odpowiednio regulujemy ramiączka, zostawiając więcej luzu po stronie większej piersi, a mocniej skracamy ramiączko po stronie piersi mniejszej.

Jeśli po przeczytaniu powyższych wskazówek i założeniu swojego ulubionego biustonosza stwierdzasz, że wszystko jest jak trzeba, to GRATULACJE, wiesz co to znaczy właściwe dobrany stanik. Jeśli jednak nie, to warto zapoznać się z drugą częścią tekstu: Brafitting stosowany - część II: rozmiar ma znaczenie.

 
Licencja: Creative Commons
0 Ocena