Studia techniczne są coraz częściej wybieranym rodzajem uczelni przez studentów. Zauważają oni w nich szansę na zdobycie wiedzy pozwalające na zdobycie dobrze płatnej i stałej pracy. Dają one większe możliwości niż uczelnie humanistyczne, które zdążyły przesycić rynek absolwentami.

Data dodania: 2016-08-23

Wyświetleń: 1061

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dostanie się na uczelnie techniczną nie jest proste, bo chętnych na jedno miejsce jest coraz więcej. Nieco lepiej jest na studiach niestacjonarnych, gdzie zainteresowanie jest mniejsze, a liczba miejsc jest podobna. Taki typ studiów kształci w identycznym zakresie, ale przy mniejszej ilości godzin. Zaliczyć semestr jest trudniej, ale wiedza takiego studenta jest na identycznym poziomie co w trybie dziennym. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość gromadzenia doświadczenia zawodowego jeszcze w trakcie studiów, co ma ogromne znaczenie dla pracodawców. Wybierając się na uczelnie techniczną musimy określić też kierunek, na który będziemy chcieli uczęszczać – warto poświęcić temu więcej miejsca.

Wybór kierunku na studiach technicznych

Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy studiujemy dla siebie i poszerzania swojej wiedzy czy po to, aby stać się atrakcyjnym pracownikiem. Jeżeli studia mają poszerzać nasze zainteresowania i nie interesuje nas to czy jest to kierunek przyszłościowy czy nie to wybór nie powinien sprawiać większych trudności. Jeżeli studia mają stać się dla nas przepustką do dobrej pracy to powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertą edukacyjną.

Przede wszystkim warto jest sprawdzić opis kierunków na danej uczelni oraz zapoznać się z syllabusem. W ten sposób dowiemy się na jakie aspekty położony został nacisk oraz jakie przedmioty będziemy mieli w toku studiów. W ten sposób możemy porównać potencjalnie nabyte umiejętności z oczekiwaniami pracodawców. Jeżeli będą się one pokrywały to oznacza to, że jest to kierunek przyszłościowy. Nie zapominajmy, że w trakcie studiowania będziemy mieli też niejedną możliwość, aby poszerzyć swoje umiejętności np. poprzez kursy organizowane na uczelni.

Kierunek - elektronika!

Elektronika jest jednym z najbardziej przyszłościowych kierunków, które dają gwarancję stabilnego zatrudnienia w wielu firmach. Absolwent takiej uczelni jest w stanie projektować i wykorzystywać systemy wytwarzane w oparciu o elektronikę. Jest w stanie zaprojektować złożone systemy obejmujące przyrząd półprzewodnikowe, czujniki, diody, przetworniki analogowo-cyfrowe, moduły komunikacyjne, mikroprocesory itd. Jest w stanie wykorzystywać zgromadzoną wiedzę w informatyce, komunikacji, w branży medycznej, metrologii czy też przy zagadnieniach związanych z ochroną środowiska naturalnego.

Osoba mająca zawód elektronika jest w stanie znaleźć zatrudnienie w działach B+R zakładów produkujących elementy elektroniczne, w koncernach zajmujących się elektroniką i telekomunikacją, u operatorów telefonii mobilnej czy też szeroko pojętych instytucjach naukowych. Perspektywy zawodowe absolwenta są szerokie i mogą pokrywać się również z indywidualnymi zainteresowaniami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena