Niektóre zabrudzenia przemysłowe są bardzo trudne do usunięcia – nawet z wykorzystaniem drogich i żrących środków chemicznych. W takich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie metody mycia hydrodynamicznego. 

Data dodania: 2016-06-07

Wyświetleń: 918

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Mycie wysokociśnieniowe należy do najskuteczniejszych metod czyszczenia rozmaitych powierzchni z najsilniejszych zabrudzeń. Jest stosowana w bardzo dużej ilości gałęzi przemysłu, wśród których można wymienić m.in. branżę petrochemiczną, chemiczną, budowlaną, energetyczną, spożywczą, browarniczą itd. Mycie hydrodynamiczne sprawdza się w czyszczeniu maszyn, kotłów, konstrukcji metalowych, zbiorników, rurociągów, instalacji, kominów, elewacji, separatorów itp. Wykorzystuje się je do usuwania zabrudzeń z powierzchni płaskich, kucia betonu, przygotowania różnego typu powierzchni do nałożenia powłoki antykorozyjnej.

Ta metoda mycia jest niezwykle skuteczna, z czego wynika wszechstronność jej zastosowań. Dzięki niej możliwe jest usuwanie zabrudzeń technologicznych różnego pochodzenia, a także osadów, rdzy, kamienia, starych powłok malarskich i lakierniczych. 

Nieodłącznym elementem mycia hydrodynamicznego jest profesjonalne urządzenia w postaci myjek wysokociśnieniowych oraz mobilnych agregatów, a także różnego rodzaju pistoletów, dysz i innego specjalistycznego osprzętu. Skierowany pod wysokim ciśnieniem strumień wody stanowi wyjątkowe narzędzie do czyszczenia, przy tym jest bezpieczne dla środowiska, z uwagi na brak żrących, chemicznych środków i zastosowanie samej siły wody. Dodatkowym atutem stosowania tej metody jest brak uszkodzeń na czyszczonej powierzchni.

Mycie przemysłowe często wiąże się z dodatkowymi utrudnieniami, m.in. koniecznością pracy na wysokościach. Z tego względu usługi tego typu wykonywane są przez alpinistów, posiadających niezbędne uprawnienia, a także dysponujących specjalistycznym sprzętem i koniecznymi zabezpieczeniami. W przypadku trudno dostępnych miejsc, w których nie ma możliwości postawienia rusztowania czy też zastosowania np. podnośnika, trzeba zwrócić się do fachowców w zakresie alpinizmu przemysłowego.

Rosnąca popularność metody mycia wysokociśnieniowego w różnych branżach przemysłowych wynika ze wspomnianych już: wszechstronności zastosowań, bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego oraz czyszczonej powierzchni, ale również z możliwości ścisłego dostosowania parametrów związanych z ciśnieniem roboczym strumienia wody do konkretnych potrzeb i wymagań miejsca. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena