Dla osób oblatanych w kanałach sportowych KSW prezentować nie trzeba, choć wielu kanapowych sportowców nie do końca orientuje się w tym, co kryje się pod tymi trzeba literami.

Data dodania: 2016-04-28

Wyświetleń: 1158

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

KSW, czyli polska organizacja MMA

Uwaga! Pokazujemy i objaśniamy... KSW to nie sztuka walki (owszem, takie plotki również można znaleźć w internecie), a Konfrontacja Sztuk Walki, która promuje zajmuje się organizacją promocji mieszanych sztuk walki- MMA. Teraz, kiedy kurtyna tajemnicy zasłaniająca ten anagram opadła możemy wszystkich was prowadzić w arkana bokserskiego ringu.

 

Kilka słów o polskiej federacji KSW

 

Ojcami- założycielami konfederacji są Maciej Kawulski i Martin Lewandowski. Dyrektorem artystycznym, a także wszystkim świetnie znanym konferansjerem podczas Galii KSW jest hip-hopowiec, wywodzący się z wrocławskich Trójkątów, Waldemar Kasta. Tak w dużym skrócie prezentuje się kadra zarządzająca federacją podczas oficjalnych spotkań. Pierwsza gala odbyła się 27 lutego 2004 roku w warszawskim hotelu Marriot. Przez pierwsze 7 lat rywalizacja odbywała się w formie cztero- lub ośmioosobowych turniejów, podczas których wyłaniani byli zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wagowych.

 

Począwszy od drugiej gali KSW (2005 rok), wszystkie spotkania federacji były transmitowane przez kanały telewizyjne, czyniąc z tego dostępne dla szerokiej publiczności wydarzenie sportowe. W Aby stale podnosić poziom zawodników oraz umożliwić zrzeszonym w ramach Federacji walki na równym poziomie z różnymi zawodnikami, federacja zobowiązała się do pozyskiwania najlepszych zawodników z grupy. W tym celu w 2008 roku nawiązana została współpraca ze słoweńską organizacją World Freefight Challenge. Kolejną organizacją, z której przedstawicielami organizowane są walki jest japońska organizacja RIZIN Fighting Federation, założona przez Nobuyuki Sakaibara.

 

Zasady i reguły walki

 

Na wstępie warto zaznaczyć, że każda walka odbywająca się w ramach KSW była rozgrywana q ringu bokserskim o wymiarach 8x8 m. Od 2014 roku walki planowane są w okrągłych klatkach o średnicy 9m. Każda z 3 rund, podczas których rozgrywa się pojedynek trwa 5 min. W walkach mistrzowskich, poza 3 rundami podstawowymi, po których jednogłośnie sędziowie nie mogą podjąć decyzji organizowana jest 4 runda dogrywkowa. Pomiędzy wszystkimi rundami następuje jednominutowa przerwa techniczna.

 

Gale KSW to przede wszystkim walki w klimacie mieszanych sztuk walki MMA, podczas których zabronione są akcje mogące zagrażać zdrowiu lub życiu zawodników. Podczas walki zabronione są dźwignie skrętne szyi, uderzenia w tył głowy lub kark czy kręgosłup, kopanie leżącego po twarzy, naskakiwanie na leżącego, a także uderzenia kolanem w głowę w pozycji parteru, chwytanie (zahaczanie o usta, uszy), drapanie, szczypanie, szarpanie za włosy, gryzienie, uderzenia w krocze, uderzenia głową, kończąc na pełnym rzucie, typowym dla wrestlingu- suplex.

 

Wszystkie walki odbywające się w ramach spotkań KSW organizowane są w 6 kategoriach wagowych. Poniżej prezentujemy pełny skład aktualnych mistrzów w poszczególnych kategoriach wagowych.

pitbull shop

 

Warto wspomnieć, że do 35. już gali KSW, która w tym roku odbędzie się w gdańsko-sopockiej hali sportowej Ergo Arena, pozostał równo miesiąc. Już 27 maja miłośnicy sportów walki będą mogli oglądać starcie największych w polskiej lidze MMA.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena