Potrzebujesz samochodu, a on akurat odmówił współpracy. Czas nagli, a Ty nie wiesz co zrobić? Jest rozwiązanie. To wypożyczalnia samochodów. Prosto i szybko możesz wynająć samochód, który pozwoli sprawnie wszystko załatwić. Ale jak i gdzie to zrobić?

Data dodania: 2015-12-09

Wyświetleń: 1044

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Twój samochód odmówił współpracy, a tym masz ważny wyjazd. Wszystkie samochody w firmie zajęte. Nie ma szans, aby coś dla Ciebie zwolniło się. Spokojnie, nie ma sytuacji bez wyjścia. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczalni samochodów. Prosto, niedrogo i - co najważniejsze - od ręki. Zadajesz sobie pytanie: Którą wypożyczalnię wybrać? Większą tzn. sieciówkę czy mniejszą, lokalną wypożyczalnię? Oba rozwiązania mają wady i zalety.

Co powinieneś wiedzieć zanim podejmiesz decyzję o wynajmie samochodu

Zanim udasz się do wypożyczalni samochodów, powinieneś przeanalizować oferty przynajmniej kilku. Jakimi modelami dysponują, jakie są ceny i warunki wynajmu. I co najważniejsze, jakie mogą pojawić się dodatkowe koszty. Bardzo ważne jest zapoznanie się z regulaminem danej wypożyczalni, gdyż każda z nich może mieć inny i to w zasadniczych kwestiach. Oczywiście to rozwiązanie dobre, jeśli dysponujesz odpowiednim czasem. Jeżeli spieszy Ci się, bo to nagły wypadek, optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie ze strony, które zbiera i porównuje oferty wynajmu samochodów z wielu wypożyczalni. Tam możesz szybko i bezproblemowo wybrać ofertę dla siebie.

Wypożyczalnie samochodów

Na rynku jest mnóstwo firm rent a car, które zachęcają potencjalnych klientów różnymi promocjami i wabikami - od dużych, międzynarodowych wypożyczalni po mniejsze, lokalne firmy, działające tylko na lokalnym rynku. Jednak zanim zdecydujesz się na ofertę, sprawdź co naprawdę oznacza promocja.

Szukając samochodu na wynajem, pierwsze co prawdopodobnie robisz, to wpisujesz w wyszukiwarkę frazę wynajem samochodu lub coś podobnego. I tu możesz od razu poczuć się zagubiony. Wyskakuje tysiące odnośników do różnych firm, zajmujących się wynajmem. Nie wiesz co wybrać, a analiza tylu stron to czasochłonne i, trzeba to przyznać, nudne zajęcie, na które na dodatek nie masz czasu. No, chyba że jesteś analitykiem i uwielbiasz taką zabawę.

Lepszym sposobem na znalezienie samochodu, są specjalne serwisy które skupiają oferty wielu wypożyczalni. Wybierasz interesujący Cię model, termin, ewentualnie dodatkowe opcje i otrzymujesz zestaw ofert do wyboru. Teraz tylko musisz zdecydować, czy zapłacić więcej za komfort, czy mniej, ale samochód będzie np. mniejszy i gorzej wyposażony. Po wyborze auta otrzymujesz potwierdzenie rezerwacji i adres wypożyczalni, która zrealizuje Twój wynajem.

Różnice w ofertach

Miejsce wypożyczenia i zwrotu samochodu

Tylko od Ciebie zależy gdzie odbierzesz i zwrócisz wynajęty samochód. Większość wypożyczalni oferują podstawienie i odebranie samochodu we wskazanym przez klienta miejscu. To bardzo wygodne rozwiązanie, ale uważaj, będziesz musiał za to zapłacić. Ile, zależy tylko i wyłącznie od firmy w której wynajmujesz samochód. Ogólnopolskie, czy ogólnoeuropejskie firmy mają swoje punkty w każdym większym mieście, ale w ich cenniku także jest punkt, mówiący o koszcie takiej usługi. Choć może być taniej, niż w wypożyczalni, która np. świadczy usługi wynajmu samochodów w Warszawie i nigdzie więcej. Ale nie jest to regułą.

Flota

Większa wypożyczalnia samochodów, posiada większą flotę - od małych miejskich samochodów, po limuzyny i SUV-y, czy nawet kilkunastoosobowe busy. Mniejsze wypożyczalnie skupiają się na takich samochodach, które przynoszą im największe przychody i cieszą się największą popularnością. W ich przypadku nie warto inwestować w samochody, które klienci rzadko wybierają na wynajem. Ale może Twoja potrzeba jest typowa. Najważniejsze, aby samochód był nowy (lub prawie nowy), bezawaryjny i ekonomiczny. Nic tak nie cieszy, jak niski koszt użytkowania.

Cena

Tym, co najbardziej przekona Cię do wybrania konkretnej oferty, będzie prawdopodobnie cena. Im niższa tym dla Ciebie lepiej. Ale cena nie zawsze idzie w parze z jakością oferowanych usług. Za jakość, niestety, płaci się, jak wszędzie. Większość dużych wypożyczalni, ma z góry ustalone stawki i są one zbliżone do konkurencji. Te mniejsze mogą mieć niższe ceny od popularnych sieciówek, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Zwrócić uwagę dlaczego proponują tak niską cenę. Nie chcesz chyba zostać zaskoczony gdy będziesz musiał zapłacić dodatkowe, często na początku niewidoczne koszty.

Limit kilometrów

Wybierasz się w podróż, nie wiesz jak dużo kilometrów przejedziesz. Wybrałeś samochód w wypożyczalni, i zaskoczenie, dzienny limit to 100 kilometrów. Obliczasz i wychodzi, że przejedziesz o wiele więcej. Jeśli przekroczysz określony w umowie limit, to będziesz musiał dopłacić i to sporo. Są jednak wypożyczalnie, gdzie takiego limitu nie ma, chyba że jest to wynajem długoterminowy. I nie ma reguły czy to mniejsza, czy większa wypożyczalnia. Może okazać się, że oferta z innej wypożyczalni, którą na początku odrzuciłeś jako zbyt wysoką, po podliczeniu wszystkiego jest korzystniejsza.

To czy wybierzesz dużą i znaną wypożyczalnię czy mniejszą, lokalną zależy tylko od Ciebie. To Ty decydujesz na czym najbardziej Ci zależy - na cenie, marce czy jakości obsługi. Pamiętaj tylko o jednym - przeczytaj uważnie regulamin wynajmu, aby potem uniknąć przykrych niespodzianek.

Jeżeli sytuacje w których musisz wypożyczać samochód trafiają się często, to może powinieneś pomyśleć o wynajmie długoterminowym, finansowo to znacznie korzystniejsza oferta. Jest to również, prawdopodobnie, najlepszy sposób budowania floty firmowej. Przykładowo, w wynajmie krótkoterminowym, dobry samochód klasy A możesz mieć za 69 zł/dzień, a jeżeli zdecydujesz się na wynajem długoterminowym, koszt wynajmu to tylko 36 zł/dzień za ten sam samochód, a więc prawie o połowę taniej. Ale to Ty wiesz, czy samochód jest potrzebny na kilka dni, czy na dłużej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena