Przeziębienie jest pewnego rodzaju zachwianiem równowagi w naszym organizmie. Dzieje się tak na skutek jego osłabienia. Do osłabienia naszego układu immunologicznego dochodzi na skutek różnych czynników. Jednym z nich jest brak snu, który powoduje spustoszenie w naszym organizmie.

Data dodania: 2015-08-07

Wyświetleń: 1469

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co wpływa na nasze skłonności do przeziębienia?

Brak snu a skłonności do przeziębienia

Brak snu może być spowodowany wieloma czynnikami. Może wynikać na przykład z nadmiaru pracy. Mamy tak dużo pracy, że nie jesteśmy zapewnić naszemu organizmowi wystarczającej dawki snu. Jest to możliwe jedynie przez krótki okres czasu. Nasz organizm wprawdzie jest w stanie funkcjonować na zwiększonych obrotach, jednak tylko prze krótki czas. Po tym czasie niedobory snu zostaną zrekompensowane. Niedobór snu prowadzi do poważnego osłabienia naszego układu immunologicznego, zaburzenia pracy naszego mózgu. W efekcie po okresach wzmożonej pracy często przytrafia się nam okres poważnych i długotrwałych przeziębień i chorób. Jest to reakcja naszego ciała na powstałe aberracje.


 

Innym powodem braku snu jest nadmiar stresu, a co z nim związane również depresja i inne zaburzenia natury psychicznej. Wprawdzie osoby dotknięte depresją reagują dwojako. Część z nich ucieka w sen, jest on dla nich drogą do zapomnienia, jednak większość osób dotkniętych tą chorobą pozostaje w stanie głębokiego czuwania. Nie mogą one zasnąć, a jeżeli się im to udaje, to jedynie przez krótką chwilę. Nie wystarczającą w każdym razie na pełną regenerację organizmu. Przekłada się to w bardzo szybkim czasie na ich zdrowie, powodując poważne jego zachwianie.

Inną przyczyną braku snu są czynniki, które stosunkowo łatwo jest zmienić i usunąć z naszego życia. Są to między innymi niewłaściwe nawyki związane ze snem. A mianowicie zbyt późne jedzenie kolacji. Posiłek, zwłaszcza bardzo treściwy, spożyty mniej niż na trzy godziny przed snem nie zdąży się strawić i będzie tym samym powodował problemy z żołądkiem, które uniemożliwią spokojny sen. Problemowi temu łatwo jest zaradzić, wprowadzając po prostu nawyk wcześniejszego jedzenia kolacji. Problemy ze snem powinny zniknąć. Kolejnym problemem, dość błahym, ale jednak często utrudniającym sen jest spanie w nieprzewietrzonym pomieszczeniu, w którym panuje zaduch. Prowadzi to do problemów z oddychaniem, a tym samym do zaburzeń snu. Innym problemem jest niewłaściwie dobrana pościel - zamiana materaca, zwykłej poduszki na ortopedyczną, powinna załagodzić problemy ze snem.


 

Fervex na przeziębienie


Jakiekolwiek by nie były przyczyny naszych problemów ze snem zaburzają one pracę naszego organizmu i prowadzą do jego ogólnego osłabienia. Osłabiony organizm natomiast jest bardzo podatny na wszelkiego rodzaju infekcje i przeziębienia. Kiedy już zdarzy się nam taka sytuacja możemy spróbować łagodzić objawy przeziębienia i grypy lekiem takim jak Fervex, który zawiera paracetamol, feniraminę i witaminę C.

Pamiętaj:


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena