Ze względu na to, że sztuka dekoracji i wykańczania wnętrz jest stara jak świat, wnikliwym znawcom designu niełatwo znaleźć na rynku coś, co mogłoby ich zaskoczyć. Jednak od czasu do czasu pojawia się produkt zupełnie innowacyjny, nietypowy i oryginalny. Poznajcie zatem fornir kamienny!

Data dodania: 2015-08-12

Wyświetleń: 2793

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Fornir kamienny - nowa forma dekoracji ścian

Fornir to dla większości z nas cienkie listki drewna, elastyczne i wielofunkcyjne, którymi można oklejać zarówno meble jak i ściany o powierzchni gładkiej oraz wygiętej i falującej. Giętkość – niewątpliwą zaletę forniru drewnianego – postanowili wykorzystać teraz również producenci wyrobów z kamienia i tak oto powstał fornir kamienny Stone Line.

Cienki, lekki, całkowicie wodoodporny, wytrzymały na wysokie temperatury i łatwy w montażu, a do tego elastyczny – to cechy forniru kamiennego, które zebrane w całość czynią go naprawdę unikatowym produktem.

Dzięki wyeliminowaniu typowej dla kamienia twardości, fornir kamienny stał się materiałem o bardzo szerokim zastosowaniu. Można nim oklejać ściany i sufity, drzwi, meble i okolice kominka, nadaje się do pokrycia powierzchni w łazienkach i kuchniach, a do tego wygląda imponująco.

Fornir Stone Line powstaje z łupków, poddawanych procesowi laminacji strukturalnej. Cienkie jak papier warstwy naturalnej skały są ze sobą spajane przy użyciu żywic poliestrowych i uzyskują ostatecznie grubość od 1 do 3 mm. Dzięki temu zachowują zwartą strukturę i jednocześnie nabierają elastyczności, stając się materiałem o bardzo szerokim zastosowaniu.

Fornir Kamienny Stone Line dostępny jest w kilkunastu odcieniach, od chłodnych, po ciepłe, ciemnych i jasnych. Naturalna, nierówna struktura jest typowa dla kamienia, z którego jest wykonany i wygląda całkowicie realistycznie.

Kamień jest materiałem szlachetnym, we wnętrzach wygląda elegancko i solidnie, fornir kamienny zachowuje tę cechę, wzbogaca wnętrze i sprawia, że wygląda ono nieprzeciętnie. Dobrze współgra z wnętrzami praktycznie w każdym stylu, choć najlepiej wygląda w pomieszczeniach nowoczesnych, minimalistycznych i użyty jako wykończenie powierzchniach użyteczności publicznej, ale tak na prawdę wszędzie wygląda stylowo.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena