Zniszczone włosy wymagają pielęgnacji, to oczywiste. Przy okazji takiej kuracji warto rozważyć zmianę farby do włosów. Ziołowe odpowiedniki mogą niekiedy pomóc w odzyskaniu zdrowych i pięknych włosów. Czym wyróżniają się te farby i jak działają na włosy? 

Data dodania: 2015-04-10

Wyświetleń: 3447

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ziołowe farby do włosów

Farbowanie włosów to zajęcie dość mocno niszczące nasze naturalne właściwości włosów. Po kilku czy kilkunastu latach ciągłego używania farb do włosów zaczynamy dostrzegać ich coraz bardziej niekorzystny wpływ. Szukanie alternatywy zaczyna zabierać coraz więcej czasu. Dziś pozornie jest łatwiej, wystarczy włączyć komputer, wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło i możemy już cieszyć się tysiącami stron, na których dowiemy się wszystkiego czy prawie wszystkiego na temat naturalnych farb do włosów. Trudno się jednak w tym wszystkim tak naprawdę zorientować.

Najbardziej popularne ostatnimi czasy wydają się farby khadi, w całości składające się z naturalnych składników. Zioła zawarte w tej pochodzącej z Indii farbie odmieniają wygląd włosów nie tylko pod względem kolorystycznym. Ich działanie – jak podkreśla wiele osób używających tego rodzaju farb do włosów – jest również lecznicze. Włosy po farbowaniu uzyskują piękny kolor, a włosy stają się zadbane i błyszczące. Te lecznicze właściwości farby khadi sprawiają, że jest ona polecana wszystkim mającym problemy z włosami. Łamliwe lub wysuszone albo wypadające włosy, problemy ze skórą głowy to właśnie najczęstsze wskazania do rozpoczęcia stosowania ziołowych farb do włosów.

Henna, bo to jest główny aktywny składnik ziołowych farb khadi, to farba działająca w sposób nieco odmienny od tego, do czego przyzwyczaja nas używanie produktów chemicznych. Wnika głęboko we włosy, wiążąc się w ten sposób z keratyną. Rezultatem stosowania indyjskiej farby do włosów jest zmiana koloru i zauważalny proces odzyskiwania blasku przez włosy.

Farba khadi nie jest oczywiście idealna. Jej używanie z całą pewnością wyklucza rozjaśnienie włosów. Decydując się na jej użycie musimy o tym fakcie pamiętać. W ofertach wielu sklepów dostępne są różnorakie warianty kolorystyczne, ale ich podstawowymi barwami są odcienie brązu i czerni. Wynika to oczywiście z zawartości henny w farbie, a końcowy rezultat może być zupełnie inny dla każdej osoby, nawet przy użyciu tej samej wersji kolorystycznej farby khadi. Co istotne, dobroczynny wpływ głębokiego wnikania we włosy sprawia, że ponowne rozjaśnienie włosów może nie być takie łatwe jak w przypadku używania jedynie chemicznych farb do włosów.

Farby naturalne khadi na pewno nie są rozwiązaniem wszystkich problemów, nie są również lekiem na całe zło, jakiego możemy doświadczyć w kwestii odpowiedniej pielęgnacji włosów. Niemniej jednak świetnie się sprawdza jako alternatywne rozwiązanie dla wszystkich farbujących włosy bardzo często. Naturalne kosmetyki na pewno nie szkodzą tak bardzo włosom jak farby chemiczne.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena