Zbiorniki ze stali nierdzewnej można spotkać przede wszystkim w zakładach browarniczych oraz rozlewniach wody, gdzie służą do magazynowania cieczy, oraz w zakładach przetwórstwa spożywczego do magazynowania substancji sypkich oraz gazów zarówno w warunkach nadciśnienia, podciśnienia, jak i ciśnienia atmosferycznego.

Data dodania: 2015-03-10

Wyświetleń: 1176

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oferowane przez nas zbiorniki są produkowane według zadania – na zlecenie klienta – wraz ze sporządzeniem dokumentacji technicznej bądź według własnych podkładów rysunkowych. Klient ma pełny dostęp do planów i dokumentacji, oraz może dokonywać korekt przy współpracy z naszymi wykwalifikowanymi pracownikami. Oprócz standardowej pracy projektowej oferujemy fachowe doradztwo – zrobimy wszystko, aby klient otrzymał produkt odpowiadający jego potrzebom i optymalnych parametrach technicznych. Dbamy o zachowanie najwyższej jakości materiałów stosowanych w procesach produkcyjnych oraz dodatkowych elementów wyposażenia takich jak aparatura pomiarowa, zawory oraz króćce. Zachowujemy szczególną staranność w procesie produkcji zbiorników dedykowanych do magazynowania substancji niebezpiecznych – wszystkie oferowane przez nas zbiorniki charakteryzują się podwyższoną trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Zbiorniki mogą być produkowane w optymalnej konfiguracji oraz wyposażone w urządzenia i moduły dodatkowe dostosowane do potrzeb klienta. Ze względu na orientację i sposób lokalizację zbiorniki nierdzewne dzielą się na pionowe lub poziome oraz montowane naziemnie lub podziemnie. Dennice mogą mieć kształt stożkowy, być całkiem płaskie lub tłoczone.

Wybierając odpowiedni zbiornik nierdzewny należy zwrócić uwagę na liczbę płaszczyzn (do wyboru jedno-, dwu-, oraz trzypłaszczyznowe) oraz funkcjonalność. W zależności od potrzeb klient ma do wyboru zbiorniki magazynowe, procesowe oraz ciśnieniowe. Zbiorniki mogą spełniać przeróżne funkcje w procesie technologicznym, dlatego niezbędne jest określenie odpowiednich wymiarów, orientacji, kształtu dennicy oraz budowy. Klienci mogą doposażyć je w akcesoria umożliwiające dodatkowe dogrzanie, pompy, dodatkowe włazy, kołnierze, pompy, mieszaki, przenośniki ślimakowe oraz wiele innych.

Zbiorniki na wodę pitną

Zbiorniki c.w.u są w przeważającej mierze produkowane ze stali austenitycznych typu 1.4301, 1.4307, 1.4401, 1.4404, 1.4571, chociaż można spotkać konstrukcje ze stali ferrytycznych np. 1.4521. Każda z nich nadaje się do produkcji zbiorników do przechowywania wody pitnej, w której stężenie chlorków nie jest wyższe od przepisowego. W przypadku wody wodociągowej stężenie kształtuje się na poziomie 50-100 mg/l, poza sytuacjami nadzwyczajnymi, kiedy stężenie chlorków w sieci wykracza poza normę i wynika, np. z uszkodzenia materiałów.
Dokonując wyboru zbiornika, należy zwracać uwagę nie tylko na jakość wykorzystanego materiału, ale także połączeń spawanych, stanu obróbki powierzchni oraz awaryjności urządzenia, która wynika najczęściej z przyczyn związanych z samym materiałem stali.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena