Szukasz pracy za granicą i nie wiesz gdzie się wyjechać. Sprawdź jak wygląda rynek pracy na Alasce, całkowicie odrębynm stanie USA. Zobacz jakie są zarobiki oraz warunki pacy oraz wymagania pracodawców.

Data dodania: 2015-04-09

Wyświetleń: 1773

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Praca na Alasce. Czy warto tam pojechać.

Niestety żyjemy dziś w czasach, które wymuszają na nas ciągłe zmiany naszego dotychczasowego miejsca pracy, dlatego też coraz więcej szczególnie młodych ludzi decyduje się na wyjazd za granicę. W latach 90 i początkiem XXI wieku dla większości młodych szczytem marzeń było zdobycie wizy i wyjechanie do USA. Stany kojarzone wtedy były z przysłowiowym rajem, gdzie praca czekała na nas na ulicy. Dziś realia się zmieniają i chociaż w Stanach Zjednoczonych nadal łatwo znaleźć pracę to nie są to już takie "kokosy" jak wcześniej. Są jednak stany, które nadal mają dużo do zaoferowania, jednym z takich stanów jest Alaska, która jest praktycznie oderwana od reszty USA i to nie tylko terytorialnie, ale też mentalnie. Praca na Alasce dla emigrantów to głównie praca w zakładach zajmujących się przetwórstwem owoców morza, niestety jeśli ktoś nie lubi zapachu ryby to raczej nie będzie zadowolony gdyż taki zapach w zakładzie o takiej specjalności to niestety będzie codzienna norma.

Praca na Alasce to jednak raj dla nowych przybyszów, którzy nigdy wcześniej nie pracowali, nie znajdą jeszcze dobrze języka, jednym słowem nie mogą wybrzydzać. Praca jest prosta nie wymaga żadnych kwalifikacji czy szkoleń, ani też okresów próbnych. Wynagrodzenie rzędu 10$ za godzinę pracy wydaje się być co najmniej zadowalającym, dodatkowo płatne są nadgodziny 150% normalnej stawki czyli 15$. Dobrym pomysłem jest wyjazd do pracy na Alaskę w okresie pełnego sezonu, wtedy możemy trafić nawet na ogłoszenia w którym poza wynagrodzeniem dostaniemy darmowe wyżywienie i zakwaterowanie, co znacznie ograniczy koszty naszego pobytu. Pracodawcy decydują się nawet na tak radykalne pomysły byle tylko ściągnąć do siebie pracowników by móc przerobić olbrzymie masy produktów.

Praca na Alasce to ciekawe miejsce i szczególnie atrakcyjne dla osób, które jadą po raz pierwszy do pracy za granicę, jeśli mamy już fach w ręku, znamy język to możemy podbijać resztę stanów, ale jeśli zaczynamy to tylko Alaska. Tutaj jeśli nie przeszkadza nam zapach owoców morza oraz monotonny codzienny jadłospis, w którym zawsze będzie ryba to możemy tu pracować i nawet z czasem przeprowadzić się tu na stałe.

Licencja: Creative Commons