Nadmierne wypadanie włosów dotyczy coraz większej ilości osób- zarówno mężczyzn jak i kobiet. Przyczyn wzmożonego wypadania włosów jest wiele np. zmiany hormonalne, nieprawidłowa pielęgnacja włosów, infekcje, choroby skóry głowy, a także choroby ogólnoustrojowe tj. np. toczeń rumieniowaty. 

Data dodania: 2015-01-22

Wyświetleń: 1879

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Mezoterapia w leczeniu nadmiernego wypadania włosów

W przypadku kobiet przerzedzenie włosów może również wystąpić po ciąży lub w trakcie menopauzy. Niestety nawet specjalistyczne środki do pielęgnacji włosów nie są w stanie powstrzymać utraty włosów, ponieważ nie przechodząc przez skórę, działają tylko powierzchownie.

Aby móc stymulować cebulki włosowe należy oddziaływać na miejsce w którym się znajdują, czyli na skórę za pomocą bardzo popularnego zabiegu medycyny estetycznej, jakim jest mezoterapia. Mezoterapia igłowa skóry owłosionej głowy polega na podaniu  niewielkich ilości substancji leczniczych takich jak np. witaminy, peptydy biomimetyczne czy kwas hialuronowy w technice mikronakłuć. Mezoterapia zawdzięcza swoją skuteczność odpowiedniemu doborowi składników, jak również pobudzaniu skóry poprzez jej kontrolowane uszkodzenie i następującej po nim przebudowie.

                Jak wygląda zabieg mezoterapii przeciw wypadaniu włosów?

Mezoterapię skóry owłosionej głowy wykonuje lekarz medycyny estetycznej po uprzednim zbadaniu leczonej okolicy i zebraniu wywiadu z pacjentem. Po odkażeniu skóry, lekarz przystępuje do nakłuwania skóry i podawaniu substancji aktywnych. Standardowo mezoterapię skóry owłosionej głowy wykonuje się albo w technice mikrodepozytów, albo w tzw. technice „nappage”. Sam zabieg trwa od 10-20 minut i może być bolesny, zwłaszcza w okolicy kątów czołowych lub skroni.

Jak często należy wykonywać zabieg mezoterapii przeciw wypadania włosów?

Plan terapii nadmiernego wypadania włosów ustalany jest indywidualnie z lekarzem medycyny estetycznej. Do wyboru są standardowy lub intensywny schemat leczenia. Standardowy schemat oznacza serię 6-10 zabiegów, przy czym 4 pierwsze wykonywane są co 2 tygodnie, 4 kolejne co 3 tygodnie i dwa ostatnie co 4 tygodnie. Intensywny schemat leczenia oznacza 8 zabiegów co tydzień, potem 4 zabiegi jeden raz w miesiącu.

Jakie są wskazania do zabiegu mezoterapii?

Mezoterapia skóry owłosionej głowy jest wysoce skuteczna w leczeniu nadmiernego wypadania włosów spowodowanego przewlekłym zmęczeniem, kuracjami odchudzającymi, zmianami hormonalnymi( tj. po ciąży, okresie menopauzy, chorobami przysadki i tarczycy). Mezoterapia jest ponadto zalecana jako uzupełnienie terapii w przypadku leczenia łysienia plackowatego i androgenowego.

Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii skóry głowy?

Przeciwskazaniami do wykonania mezoterapii skóry owłosionej głowy są przede wszystkim stany zapalne skóry głowy, alergia na substancje aktywne  znajdujące się w koktajlach do mezoterapii, ciąża i okres laktacji i aktywne procesy nowotworowe.

Jak szybko widać efekty mezoterapii?

Już po pierwszym zabiegu mezoterapii nadmierne wypadanie włosów jest stopniowo hamowane. Widoczna poprawa zagęszczenia włosów następuje po ok.4-5 zabiegu w serii. Należy pamiętać o tym, że każdy pacjent reaguje na zabieg indywidualnie, a pełen efekt powinno oceniać się na podstawie dokumentacji fotograficznej.

Mezoterapia skóry owłosionej głowy jest obecnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów hamujących nadmierne wypadanie włosów. Żadna pielęgnacja domowa w postaci szamponów, odżywek czy wcierek nie przyniesie tak długotrwałych i zadowalających efektów jak seria mezoterapii igłowej skóry owłosionej głowy wykonana przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena