Poznaj tajniki treningu funkcjonalego oraz jego wpływu na organizm.

Data dodania: 2014-12-15

Wyświetleń: 2476

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trening funkcjonalny i jego elementy

Boje siłaczy, których możemy podziwiać w telewizji budzą naprawdę wielkie zainteresowanie. Nic w tym dziwnego, że ich podziwiamy, albowiem wyróżniają się wielką siłą, piękną masą mięśniową, a także szybkością oraz wielką wydolnością organizmu. W wielu przypadkach chcemy im dorównać, co sprawia, ze przechodzimy na właściwą dietę, wspomagamy się suplementami, a także uprawiamy sport. To właśnie ćwiczenia fizyczne sprawiają, że mamy szansę stać się silni i zwiększyć swoją masę mięśniową. Dodatkowo mamy szansę pozbyć się tłuszczu, który zalega w naszym ciele, przez co sylwetka staje się naprawdę piękna.

Okazuje się, że aby zdobyć wymarzoną sylwetkę, a także piękną rzeźbę ciała powinniśmy zacząć uprawiać trening jakim jest strongman. Czym jest strongman? Jeśli chcemy rozpocząć trening strongman, z całą pewnością warto w pierwszej kolejności zapoznać się z zestawem ćwiczeń, jakie to możemy w czasie jego trwania wykonywać. Istnieje wiele różnorodnych ćwiczeń, lecz do najpopularniejszych należą: Spacer farmera – czyli inaczej rzecz mówiąc spacer z obciążeniem w obu rękach. Ćwiczenie to doskonale wpływa na budowanie masy mięśniowej, siłę oraz dynamikę. Podrzut i wyciskopodrzut sztangą to także świetne ćwiczenie które to wzięło się z dwuboju ciężarowego. Charakterystyczne jest to, ze ćwiczenie to znakomicie rozwija siłę i dynamikę całego ciała. Podrzut i wyciskopodrzut sztangielki, znane jest także jako jednoręki morderca. W czasie tego ćwiczenia najlepsi strongmani używają ciężarów 90-100 kg.

Kiedy zaczynasz ćwiczyć warto zacząć od 20 kg i stopniowo zwiększać ów ciężar. Załadunek na czas to z kolei ćwiczenie, związane z budowaniem siły, ponieważ polega na przenoszeniu ciężarów na wysokości. Trzymanie ciężaru na czas znane jest także jako martwy ciąg. Dzięki niemu możemy trenować swój chwyt a także siłę. Spacer buszmena to ćwiczenie w którym cały ciężar spoczywa na plecach. W czasie jego trwania spacerujemy z ciężarem na pewien dystans. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena