Na ładny uśmiech składają się głównie zdrowe, białe zęby. Niestety nie każdy może cieszyć się promiennym uśmiechem z uwagi na ubytki zębowe i inne niedoskonałości. Współczesna stomatologia może jednak temu skutecznie zaradzić.

Data dodania: 2014-12-02

Wyświetleń: 2197

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Postęp technologiczny w stomatologii stał się faktem. Dzisiaj dentyści dysponują narzędziami pozwalającymi leczyć najtrudniejsze przypadki chorób zębów i jamy ustnej, znacząco wpływając tym samym na samopoczucie pacjentów. Dzisiaj nie ma problemu z wybieleniem czy wyprostowaniem zębów, można także odtworzyć brakujące uzębienie, skorygować wadę zgryzu, nie mówiąc już o ekstrawagancji, jaką jest ozdabianie zębów kamieniami szlachetnymi.

Wiadomo, że wizyty u stomatologa do najtańszych nie należą, ale posiadanie zdrowego, pełnego uzębienia to wydatek, który się opłaca – i to w dwóch wymiarach. Po pierwsze dbając o swoje zęby, działamy na rzecz całego organizmu, bowiem nieleczenie zębów może mieć poważne konsekwencje i wpływ na przykład na nasze serce. Po drugie zwiększamy swoją atrakcyjność i pewność siebie, wzbudzamy zaufanie u rozmówców, po prostu czujemy się lepiej. Uśmiech to przecież nasza wizytówka.

Stomatolodzy dzięki bogatej ofercie rozwiązań mogą dostosować technikę leczenia do zasobności portfela pacjenta. Na ubytki zębowe mogą zaproponować różnego rodzaju korony (porcelanowe, ceramiczne, wykonane  z włókna szklanego, na mostku, na istniejącym korzeniu), a także implanty zębowe. Wybór nie jest łatwy i zależy od konkretnej sytuacji medycznej, a także możliwości finansowych pacjenta. Nie da się ukryć, ze implanty i korony to rozwiązania z innej półki cenowej, różniące się nie tylko ceną, ale przede wszystkim wytrzymałością i trwałością, a także wygodą użytkowania.

Najlepszym rozwiązaniem jest implant stomatologiczny, który wymaga kilku tysięcy złotych oraz dużej cierpliwości. Upraszczając, cały proces składa się z dwóch etapów i trwa kilka miesięcy. W pierwszym do dziąsła wszczepiana jest metalowa część implantu, w drugim wkręca się w niego widoczny element implantu, czyli sztuczny ząb, idealnie wpasowujący się w jamę ustną pacjenta. Oczywiście wszystko musi być poprzedzone specjalistycznymi badaniami, niejednokrotnie przed implantacją trzeba wykonać dodatkowe zabiegi, np. sinus lift, czyli podniesienie dna zatoki szczękowej, w trakcie gojenia rany po wszczepie konieczne są wizyty kontrolne.

Ogólnie rzecz biorąc, implanty to najtrwalsze i najlepsze sztuczne uzębienie, jakie do tej pory wynaleziono. Po kilkumiesięcznych niedogodnościach możemy cieszyć się nowym zębem, który zachowuje się zupełnie, jakby był własny, naturalny. Implant zęba należy czyścić tak samo, jak naturalne zęby, natomiast zalecane są kontrolne wizyty u stomatologa co 6 miesięcy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena