Jest to kwestia, której nie powinniśmy z pewnością rozważać w kontekście przedsiębiorstw świadczących usługi o charakterze pomocy drogowej, niemniej istotnym jest, aby poddać to pod dyskusję w odniesieniu do zasad życia codziennego, sąsiedzkiego można by rzec.

Data dodania: 2014-09-30

Wyświetleń: 1186

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kto nie powinien holować pojazdów?

Autoholowanie, które odbywa się we własnym zakresie, a więc między znajomymi, którzy znaleźli się akurat w potrzebie, nie ma w sobie nic z profesjonalnych usług firm w tym się specjalizujących. Niemniej i tutaj powinniśmy dostosować się do pewnych istniejących już, z góry ustalonych reguł postępowania.

Zasadą pierwszą i najważniejszą zapewne, zważając na wszelkie możliwe konsekwencje tego wyboru, jest zdecydowanie się na osobę bardziej doświadczoną i z dłuższym stażem posiadania dokumentu, jakim jest prawo jazdy i wytypowanie owej osoby na kierowcę pojazdu nadrzędnego, a więc holującego. Holowanie, bowiem wymaga szczególnych umiejętności manualnych, a także doskonale wyrobionego zmysłu orientacji oraz spostrzegawczości, które to nabywa się wraz z częstotliwością korzystania z samochodu oraz uczestniczenia w ruchu drogowym.

Drugą, ale nie oznacza, że mniej ważną kwestią, jest ustalenie właściwego dla sytuacji sposobu komunikowania między kierowcami poszczególnych pojazdów. Najważniejszą instrukcją, którą powinni oni sobie przekazywać, musi być komenda zatrzymania obu pojazdów. Komunikację tą można przeprowadzić za pomocą ustalonego gestu tudzież określonej zmiany oświetlenia samochodu. Interesującym wydaje się również rozważenie użyteczności zdobyczy współczesnej technologii w tej kategorii. O ile nie uznamy za rozpraszającą opcję głośnomówiącą w aparatach telefonicznych, możemy wykorzystać ją do komunikacji między kierowcami. Z zachowaniem odpowiednich względów bezpieczeństwa, oczywiście.

Sprawą oczywistą jest, o które może i nie powinno się wspominać z racji jest podstawowego charakteru, jest kwestia trzeźwości obu kierowców. Zarówno osoba holująca uszkodzony pojazd, jak i ta, zajmująca się sterowaniem pojazdem dotkniętym awarią, winna absolutnie nie spożywać alkoholu czy środków odurzających.

Jeżeli nie mamy wystarczającego doświadczenia, warunki na drodze są słabe warto jest przemyśleć skorzystanie z usług firmy tym się zajmującej.

Drobny błąd po stronie holowanego, jak i holującego może doprowadzić do katastrofalnych skutków związanych z wysokimi kosztami, których za niewielką opłatą można uniknąć.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena