Jesteś zainteresowany tematem założenia własnej spółki ? Chcesz zacząć coś własnego, co umożliwi Ci dalszy rozwój ? Dążysz do samorealizacji ? Masz już pomysł i kapitał ? Jeśli tak, to teraz czeka Cię rejestracja spółki.

Data dodania: 2014-09-08

Wyświetleń: 1383

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Statut spółki


Pierwszym zadaniem, z którym się będziesz musiał zmierzyć to statut spółki. To, co powinno się w nim znaleźć, jest uwarunkowane tym, jaki rodzaj spółki wybierzesz. To, co musi się znaleźć w każdym statucie zaraz Ci zaprezentuje. Jeśli chcesz założyć spółkę, to musisz wiedzieć, co napisać w najważniejszym dokumencie, którym jest statut spółki. Mam nadzieję, że informacje, które tutaj napiszę, pomogą Ci odnaleźć się w tym temacie.
Po pierwsze nazwa firmy. Jest to bardzo ważny element, który będzie Cię odróżniał na tle konkurencji. Myślę, że wiesz o tym, że nazwa chociaż trochę powinna być adekwatna do prowadzonej przez Ciebie działalności. Nie chodzi Ci przecież o to, aby zmylić klientów. Po drugie siedziba firmy. W tym przypadku często siedziba jest mylona z adresem. Siedzibą jest miejscowość, w której będzie znajdowała się Twoja firma. Po trzecie przedmiot działalności, którym będziesz się zajmował. To będziesz wiedział już na samym początku, kiedy zajmiesz się rejestracją Twojej spółki, ponieważ musisz określić to na podstawie Polskiej Klasyfikacji Działalności. Czwarty wariant, który musi znaleźć się w dokumencie, którym jest statut spółki, to wysokość kapitału zakładowego oraz kwota, która została wpłacona przez wspólników przed zarejestrowaniem. Po piąte liczbę i wartość udziałów. Następnie w statucie spółki musisz określić dane osób (firm), które zakładają spółkę. To by było na tyle, jeśli chodzi o informacje, które muszą być zawarte w każdym statucie. Jeśli już określisz, jaką spółkę zakładasz, będziesz mógł pogłębiać swoją wiedzę w tym temacie.


Własna firma zawsze jest fajną opcją dla osób, które ciągle chcą poszerzać swoje horyzonty, non stop próbując czegoś nowego. Jest to dla nich paliwem, które pozwala im funkcjonować. Zakładasz swoją firmę. Znalazłeś świetny pomysł na siebie. Możesz wszystko zrobić tak, jak tylko będziesz chciał. Zysk, zyskiem. Jednak każdy medal ma dwie strony, wady i zalety. Nie może być wszystko takie kolorowe. Nie chodzi o to, aby na tym etapie zrazić Cię do założenia spółki. Po prostu od razu chcę uprzedzić Cię, że chyba najtrudniejszym zadaniem, jakie będzie Cię czekało, jest rozkręcenie firmy. Nie jest to łatwe zadanie, ale na pewno podołasz, bo kto jak nie Ty ?
Teraz nie pozostało mi nic innego, jak życzyć Ci powodzenia na nowym etapie Twojego życia. Może było i będzie trochę ciężko, ale za to satysfakcja będzie ogromna. To Ci już teraz gwarantuje. Z czasem wdrożysz się w obowiązki, które będą spoczywały na barkach właściciela firmy. Rynek wyszedł Ci naprzeciw, więc nie zmarnuj takiej szansy.  
 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena