Ostatnio często nawiązuję do poprzednich wpisów. Aby tradycji stało się zadość, teraz również tak będzie. W artykule „Blog: sposób na wyrażenie siebie”, pisałam o możliwości pokazania innym swojego hobby czy też podzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Czytając ten artykuł dowiecie się jak go utworzyć.

Data dodania: 2014-08-23

Wyświetleń: 1051

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co jest potrzebne do utworzenia bloga?

By zacząć prowadzić e-pamiętnik należy zastanowić się co będziemy chcieli tam umieszczać, o jakiej tematyce będzie rzeczona witryna. Musimy to na początku określić, ponieważ tak jak przy stronie internetowej, powinniśmy dobrać odpowiednią grafikę i jej odcienie. To pomoże przyciągnąć uwagę odwiedzających i sprawi, że staną się oni stałymi gośćmi naszego bloga. Stronę pod względem szczegółów należy starannie dopracować, ponieważ może to zaważyć na naszym internetowym „być albo nie być”.

Kolejnym ważnym pytaniem jakie należy sobie zadać to na jakim systemie będzie pracował nasz blog. W ostatnich latach popularny stał się m.in. WordPress. Został on stworzony z myślą o prowadzeniu blogów. Niewątpliwą cechą jest prostota obsługi. Aby zmienić zawartość strony nie trzeba być programistą czy grafikiem. WordPress bezproblemowo działa w każdej przeglądarce internetowej. Ponadto kod omawianego programu jest jest przyjazny dla wyszukiwarek, dlatego też roboty będą mogły przeczytać treść Twojej strony.

WordPress daje użytkownikowi możliwość samodzielnego zmieniania i aktualizowania strony. Można rozbudować witrynę o nowe udogodnienia takie jak: kalendarz, galerię video czy też e-sklep. Dlatego też jeżeli będziesz chciał zrezygnować z bloga i założyć własny e-biznes, możesz bez problemu e-pamiętnik zmienić na sklep. Istnieje możliwość konfigurowania systemu by każdy mógł się zarejestrować na Twojej stronie lub ustawić by wpisy wyświetlały się dla wybranych użytkowników.

Pomimo iż główne założenie było by WordPress spełniał się w formie bloga, jego niewątpliwe zalety i funkcjonalności sprawiły, że zaczęto go wykorzystywać do tworzenia stron internetowych czy całych serwisów. Nic dziwnego, prostota i jakość działania są bardzo ważne. Dlatego też w inteligentny sposób wykorzystano istniejące już możliwości, które są dostępne dla każdego, nawet niewykwalifikowanego użytkownika.

Widzicie więc różnicę między blogiem i stroną internetową. Jeżeli chcielibyście czegoś więcej, korzystając z omawianego systemu możecie przejść z bloga na prowadzenie strony internetowej i na odwrót. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena