0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
665 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Img

Program Innowacyjna Gospodarka jest jednym z sześciu finansowanych ze środków europejskich programów krajowych w ramach Narodowej Strategii Spójności. Głównym celem programu jest wspieranie rozwoju gospodarki przez ogólnie pojętą innowacyjność. Jego odbiorcami są więc firmy i przedsiębiorstwa, które stawiają na rozwój przełomowych technologii w dziedzinach komunikacji, realizują badania rozwijające nowe technologie lub stanowią istotne dla rozwoju gospodarki inwestycje.

W Polsce program został przyjęty w uchwale Rady Ministrów 30 października 2007 roku. Do 2013 roku wszelkie instytucje wpisujące się w ideę programu – firmy i spółki biznesowe, instytucje badawcze i naukowe oraz instytucje administracji publicznej – uzyskały wsparcie w wysokości 10,2 miliarda euro.

Co warte wspomnienia, ze wszystkich złożonych wniosków o dofinansowanie, tylko ok. 10% przeszło gęste sito kwalifikacji i otrzymało dofinansowanie. Jednym z nich jest projekt spółki Inventum, skierowany do branży turystycznej. Przygotowane przez spółkę nowoczesne narzędzie ma na celu znaczną poprawę skuteczności komunikacji na linii klient - biuro podróży – tour operator. Usprawnienie tego kanału oraz automatyzacja działań sprzedażowych, przekłada się również na znaczną poprawę sprzedażowej i posprzedażowej obsługi klienta.

Licencja: Creative Commons