Sprawdź jakie korzyyści da Ci automatyzacja rozliczeń w Twoim biurze podróży. Turystyka to dynamincza branża, nie pozwól abyś został w tyle.

Data dodania: 2014-08-15

Wyświetleń: 1055

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Automatyzacja w branży turystycznej

Branża turystyczna to dynamiczna dziedzina biznesu, każdego kto przestanie się rozwijać zmiażdży jej nowoczesność. Jeśli otwieramy nową agencję turystyczną lub rozwijamy nasze stare biuro, bezwzględnie musimy postawić na pełną automatyzację. Dzisiejsze trudne czasy wymagają szybkości działania oraz przetwarzania i przetrzymywania danych w cyfrowej postaci. Dodatkowo coraz więcej ludzi stać na wakacje, dlatego ruch w branży turystycznej zwiększa się z roku na rok, w związku z tym nawet jeśli dotychczas dawaliśmy radę wszystko wykonywać ręcznie, to przy nastawieniu na rozwój, musimy iść w automatyzację, chyba że chcemy zostawać po nocach w biurze.

W naszej rodowitej Polsce działa mnóstwo różnorakich firm oferujących wspaniałe systemy do automatyzacji rozliczeń, jednakże mało które są dedykowane dla turystyki, która z racji swojej odmienności (której na pierwszy rzut oka nie widać), wymagają indywidualnych rozwiązań. Dlatego wybór oprogramowania zawęża się do zaledwie kilku firm, mających swoje własne, dobre oprogramowanie oraz kilkunastu firm oferujących to samo, tylko pod inną nazwą oraz ze zmienioną szatą graficzną.

Czym tak naprawdę jest program do automatyzacji? Już z definicji musi działać sam (automatycznie), czyli po wprowadzeniu danych, powinien bez pomocy czynnika ludzkiego wykonać szereg niezbędnych operacji, w tym przypadku chodzi głównie o wykonie całego procesu rozliczeniowego w biurze podróży. Po przeczytaniu powyższego zdaniu już nasuwa nam się myśl, że taki program poza oszczędnością czasu, niesie ze sobą korzyści w postaci ograniczenia kosztów, ponieważ zamiast całego oddziału ludzi wystarczy nam kilka pracowników oraz program odwalający tzw. "brudną robotę".

Jak już wspominałem rynek oprogramowania dla branży turystycznej jest bardzo mały, ale to nie znaczy, że producenci nie prześcigają się w nowych autorskich rozwiązaniach. Stojąc przy wyborze systemu dla turystyki, warto zwrócić również uwagę na szereg dodatków, które może i nie przyśpieszą nam w znaczny sposób pracy, ale mogą okazać się niezwykle użyteczne w pracy. Wśród takich podstawowych modułów, które każdy program powinien mieć jest z pewnością: możliwość podłączenia urządzeń fiskalnych (kasa/drukarka fiskalna) oraz bogaty system raportowy., ponieważ umożliwi nam to drukowanie paragonów i tworzenie zaawansowanych raportów, pozwalających szefostwu, obserwację pracy i działalności swojego biura.

Niby to wszystko takie proste, ale wybór oprogramowania może przysporzyć sporych problemów, a należy pamiętać, że każda taka zmiana systemu to spore koszty, związane między innymi z wdrożeniem czy szkoleniami dla obsługujacych. Zanim podejmiemy decyzję warto prześledzić wszystkie możliwe opcje i niekoniecznie wybierać programy od znanych i doświadczonych. Czasem warto zaufać małej "firemce" z niewielkiego miasta, która ma w ofercie więcej rozwiązań i dodatków za mniejsze pieniądze.

Licencja: Creative Commons