Słowo leasing pochodzi od angielskiego słowa lease i oznacza wydzierżawić lub nająć. W praktyce leasing to bardzo szybka, wygodna i efektywna forma finansowania inwestycji dla firm, która jak się okazuje niesie za sobą o wiele więcej korzyści niż zwykłe kredyt.

Data dodania: 2014-06-04

Wyświetleń: 1317

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W lesing można wziąć tak naprawdę każdą rzecz, którą możemy zaliczyć do środków trwałych. Począwszy od nowych czy używanych maszyn, sprzętu komputerowego lub biurowego, przez samochody osobowe, jak i ciężarowe, a na budynkach i magazynach kończąc.

Aby zawrzeć umowę leasingową potrzebne są dwa podmioty gospodarcze. Pierwszym z nich jest korzystający (leasingobiorca) drugim natomiast finansujący (leasingodawca). Podczas obowiązywania całej tej umowy, przedmiot, który wzięliśmy w leasing jest własnością finansującego, a my na ten okres - najprościej mówiąc - wypożyczmy go do własnych celów gospodarczych.

Jakie korzyści przynosi ten układ?

  • Jednym z pozytywów jest brak inwestowania dużych pokładów finansowych na zakup bądź zrealizowanie nowej inwestycji.
  • Kolejnym plusem jest zwiększenie płynności finansowej leasingobiorcy.
  • Umowa leasingowa daje możliwość rozwoju, rozszerzenia działalności, przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowych kapitałów własnych.
  • Układ ten daje możliwość zaplanowania wydatków leasingowych w przyszłym okresie, gdyż opłaty leasingowe nie zmieniają się przez cały czas jej trwania. Dodatkowo umowa zakłada elastyczne dopasowanie się opłaty do aktualnej kondycji firmy i przyszłych dochodów.
  • Leasing to najszybsza forma pozyskiwania środków, przy której nie musimy obawiać się licznych ograniczeń, wielu formalności, długiego czekania na decyzje czy skomplikowanej procedury, ubezpieczeń i wielu dodatkowych utrudnień, które towarzyszą nam przy zaciąganiu kredytu.
  • Kolejną, dla niektórych leasingobiorców najważniejszą, korzyścią jest fakt, że całość opłat leasingowych możemy wliczyć w koszty uzyskania przychodu.
  • Wzięcie np. samochodu w leasing nie wyklucza zaciągnięcia kredytu. Jeśli więc brakuje nam wolnych środków bądź pragniemy sie rozwijać, w dalszym ciągu możemy ubiegać się o jakikolwiek kredyt.

Jak widać leasing to bardzo opłacalna inwestycja, z której korzysta coraz więcej przedsiębiorców.

Jeśli więc jesteś już zmęczony długo trwającymi i skomplikowanymi formalnościami, lubisz elastyczne rozwiązania i dążysz do tego, aby twoja firma ciągle się rozwijała, skorzystaj z umowy leasingowej...

Licencja: Creative Commons
0 Ocena