W tym artykule pragnąłbym zwrócić uwagę na bardzo pożyteczną rzecz. Pisząc rozciąganie nie mam na uwadze tutaj bynajmniej ćwiczeń fizycznych. Chodzi o coś zupełnie zgoła innego. Określić to można rozciąganiem umysłu. Dlaczego jest to takie ważne?

Data dodania: 2014-04-22

Wyświetleń: 1401

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Rozciąganie umysłu

Nie są obce przypadki, kiedy człowiek nakłada limity na samego siebie. Na własne możliwości, wiarę w siebie, w powodzenie, sukces itd. itp. Jest to o tyle paskudna przypadłość, że powoduje utknięcie, zastój i brak rozwoju w życiu. 

Rozciągaj własny umysł. 

Każdy wynalazek ludzkości, każda udana rzecz, wielka myśl czy sukces nie miałyby miejsca, gdyby ludzie odpowiedzialni za to wszystko byli przekonani o własnych ograniczeniach, które ich tylko i wyłącznie hamują. Wszystko ma swój początek w myślach, wyobrażeniach i to na ich podstawie tworzy się następnie coś, co przybiera rzeczywistą formę. Prawda jest taka, że nasze wyobrażenia i fantazje nie mają granic. W naszym umysłach nie ma limitów. 

Jedyne ograniczenia w naszym życiu to te, które nakładamy sami na siebie.

- Bob Proctor 

Skoro możliwości naszych umysłów są nieograniczone to w takim razie, dlaczego uparcie raz za razem twierdzić, że czegoś nie da się zrobić bądź osiągnąć? Kiedy używamy wyobraźni dajemy zielone światło wszystkiemu, co wydawać, by się mogło niemożliwe dla nas do osiągnięcia i zaczynamy wpuszczać to do naszego życia. W ten sposób zwalniamy hamulec i pozwalamy wejść temu, co do tej pory uważane było za nierealistyczne. Dla przykładu. Każdy wynalazek nie powstałby, gdyby jego twórca zamiast używać wyobraźni używałby ograniczeń. Ludzkie myślenie niestety jest na ogół skostniałe. Wpływ na to ma przede wszystkim jeden najgłówniejszy przynamniej dla mnie czynnik. Są to błędne przekonania na temat własnych możliwości wynikające z opinii innych, które przeradzają się właśnie we własne opinie o samym sobie. W ten sposób człowiek sabotuje sam siebie. Dodałbym do tego również strach przed zbytnim fantazjowaniem, marzeniem. Ludzie boją się też własnych marzeń często przyznając, że są za piękne, żeby mogły stać się rzeczywistością i jak tylko coś by osiągnęli to zaraz stanie się coś złego. Karcą się za to i wracają do miejsca, w którym byli. Czyli do cierpienia. 

W ten właśnie sposób na ogół rodzą się stwierdzenia i przekonaniach o limitach. Jednak jak bardzo błędny jest ten typ rozumowania potwierdzić mogą Ci, którzy nie zważając na nic i nie przejmując się żadnymi opiniami robili swoje i osiągnęli własne cele a marzenia stały się rzeczywistością. 

Umysł jest czymś pięknym. Niewykorzystany po prostu zamiera. Potencjał, który jest ukryty w człowieku jest niewyobrażalnie wielki. Dlatego warto zająć się nie myśleniem o ograniczeniach a rozciąganiem umysłu. Wychodzeniem poza dotychczasowe ramy. Zamiast uważać, że jest to coś zamkniętego w pudełku otworzyć owo pudło i pozwolić mu dryfować po polach fantazji. Umysł to nasz mentalny mięsień. Kiedy człowiek ćwiczy mięśnie to one rozwijają się i rosną. W ten sam sposób trzeba ćwiczyć nasz umysł. Nie nakładać na niego barier tylko pozwolić mu wzrastać poprzez używanie go i wychodzić w ten sposób poza ustalony schemat myślenia. A jak już wiadomo nie jest on ograniczony, więc może rosnąć, ile dusza zapragnie. To jest klucz do wszelkich osiągnięć. 

Nie nakładaj sobie limitów. 

Człowiek bardzo lubi widzieć wszystko jako coś skończonego. Coś, co ma gdzieś początek i koniec. W ten sposób jest mu zazwyczaj ciężko zrozumieć, że coś może być nieskończone.

Czymś takim jest właśnie umysł. Zatem zamiast postrzegać go jako coś, co jest w jakiś sposób ograniczone trzeba zacząć go rozciągać poprzez odrzucenie wszelkich ograniczających przekonań i pozwolić mu objawić jego własną piękną naturę.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena