Mała kuchnia stwarza zazwyczaj bardzo wiele problemów aranżacyjnych. Zdecydowana większość z nas nie ma pomysłów na to, jak w przypadku niewielkiego metrażu stworzyć pomieszczenie przestronne, funkcjonalne i praktyczne.

Data dodania: 2014-03-06

Wyświetleń: 1407

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sposób na małą kuchnie

Częstym popełnianym przez nas błędem jest to, że do małej kuchni wybieramy duże, masywne i ciemne meble. To pierwszy krok do tego, aby jeszcze bardziej pomniejszyć kuchnię. Poniższe wskazówki pomogą Ci we właściwym zaaranżowaniu małej kuchni i jej optymalnym powiększeniu. Dzięki tym wskazówkom każdy z nas ma szansę stworzyć kuchnię wygodną i funkcjonalną, taką, o jakiej zawsze marzył.

Jeżeli planujemy zabudowę małej kuchni, powinniśmy pamiętać o kilku, niezwykle ważnych zasadach. Pierwszą z nich jest umeblowanie. W małej kuchni nie powinny się zatem znaleźć meble sięgające sufitu, całkowicie zabudowane, masywne i ciemne. Takie rozwiązanie sprawi, że nasza kuchnia będzie wydawała się jeszcze mniejsza, niż jest w rzeczywistości. Należy zadbać o kuchnię przestronną, wygodną i funkcjonalną. W takim przypadku w ogóle nie sprawdzi się wysoka zabudowa górna, a zwłaszcza szafki sięgające sufitu.

Mała kuchnia powinna posiadać niskie szafki kuchenne, najlepiej przeszklone. Taki zabieg sprawi, że nasze pomieszczenie optycznie się pogłębi. Jeżeli z jakichś powodów chcemy jednak umieścić w naszej kuchni górną zabudowę, warto zadbać o to, aby fronty szafek kuchennych były wykonane ze szkła odbijającego światło. Da to również poczucie przestrzeni oraz głębi.

W małej kuchni najlepiej sprawdzają się rolety, żaluzje lub osłony przesuwne zamiast drzwiczek, które są otwierane skrzydłowo. Szafki kuchenne które są zamykane za pomocą przeszklonych osłon i są podświetlane od wewnątrz świetnie sprawdzają się w przypadku małej kuchni, ale nie tylko. Coraz częściej są wykorzystywane w aneksach kuchennych, które są połączone z salonem lub pokojem dziennym.

Ciekawym rozwiązaniem okaże się także zawieszenie płytkich szafek lub półek z szufladkami pomiędzy blatem roboczym a szafkami górnymi. Pozwoli to na schowanie dużej ilości rzeczy, które są niezbędne do codziennej pracy w kuchni, ale niepotrzebnie zabierają tylko miejsce na blacie, czy stole. Najlepszym rozwiązaniem w małej kuchni okazuje się wyposażenie mobilne. Szafki na specjalnych kółkach pozwalają na szybki i wygodny dostęp do wszystkich, potrzebnych nam rzeczy. Takie szafki posiadają niekiedy specjalne blaty, na których można przygotowywać posiłki. Stanowią doskonałe rozwiązanie, zarówno pod względem praktyczności, jak i efektu wizualnego.

Jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań w przypadku małej kuchni okazuje się zamontowania szerszego blatu kuchennego. Dzięki temu możemy umieścić pod ścianą schowki, które umożliwią nam przechowywanie najbardziej przydatnych narzędzi pracy, na przykład: łyżek, czy noży. Poszerzając blat, zyskujemy również dodatkowe miejsce znajdujące się pod nim, w którym możemy umieścić szafki kuchenne. Jest to doskonały pomysł na maksymalne wykorzystanie metrażu w przypadku małej kuchni.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena