Profesjonalnie skrojone dokumenty aplikacyjne, kilkuletnie doświadczenie w danej branży, znajomość języków…wielu uważa, że to gwarancja otrzymania danego stanowiska. Czy jednak w dzisiejszych czasach to rzeczywiście wystarcza?

Data dodania: 2013-12-10

Wyświetleń: 1506

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie cały proces rekrutacji na dane stanowisko jest znacznie bardziej rozbudowany i skomplikowany. Rekruterzy z ogromną precyzją podchodzą do powierzonych zadań. Co więcej starają się dowiedzieć o osobach rekrutujących jak najwięcej.

Współczesna rozmowa kwalifikacyjna – jak wygląda?

Osoba rekrutowana musi przejść przez kilka stopni rekrutacji. Zazwyczaj składa się na nią rozmowa, test pisemny, test praktyczny itp. O dobrą pracę nie jest zatem łatwo. Szczególnie jeśli przyjrzymy się także konkurencji na rynku pracy.

Pracodawcy szukają najlepszych; na pomyłki kadrowe nie mogą i nie chcą sobie pozwolić.

Nowe techniki rekrutacyjne szczególnie przydają się podczas rekrutacji osób na wyższe stanowiska w firmie.  Assesment Center (bo tak nazywane sa czesto nowe techniki rekrutacji) dotyczy przyjmowania np. menadżerów lub kierowników działów.

Kto lepszy?

Jak wskazują badania właściciele firm wcale nie inwestują swojego czasu i pieniędzy wyłącznie w profesjonalnie wykształconą kadrę. Oprócz posiadanej wiedzy liczy się przede wszystkim umiejętność pracy w grupie, otwartość, wewnętrzna intuicja i łatwość w nawiązywaniu nowych kontaktów. Pracodawcy twierdzą, że tylko taka osoba poradzi sobie w kontaktach z klientem oraz będzie potrafiła spokojnie wysłuchać wszystkich wskazówek dotyczących jego pracy.

Minęły już czasy, kiedy liczyło się wyłącznie wykształcenie danej osoby (na szczęście). Jak się bowiem kilkakrotnie już okazało wiedza bywa niemiarodajna z umiejętnościami.

Dobry pracownik to także taki, który wzbudzi nasze zaufanie i z którym współpraca będzie naprawdę profesjonalna.

Podstawowa zasada brzmi następująco: wszystkiego można się nauczyć jeśli ma się choć odrobinę chęci, wyobraźni i elastyczności.

Wykaż się, pokaż, że Ci zależy, bądź sobą. Rusz głową i nie poddawaj się na rozmowie kwalifikacyjnej. Pracodawca z pewnością to doceni i nawet jeśli akurat ktoś będzie lepszy, to jest duże prawdopodobieństwo, że Twoje dokumenty nie trafią do kosza, ale pozostaną w bazie firmy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena