Do rozwoju rynku kantorów internetowych niewątpliwie przyczyniła się ustawa antyspreadowa umożliwiająca kredytobiorcom spłatę rat w walucie, w której zaciągnęli kredyt. Jednak z kantorów online korzystają również m.in. turyści czy przedsiębiorcy.

Data dodania: 2013-09-27

Wyświetleń: 1436

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kto korzysta z kantorów internetowych

Czym jest kantor internetowy?

Tym samym, co tradycyjny kantor walutowy - miejscem transakcji kupna i sprzedaży walut. Zarabia na spreadzie, czyli różnicy pomiędzy ceną sprzedaży i kupna waluty. Od zwykłego kantoru odróżnia go tak naprawdę tylko to, że działa w sieci, a nie jako placówka stacjonarna.

Spread w e-kantorach zazwyczaj jest niższy niż w bankach czy placówkach tradycyjnych. To efekt mniejszych kosztów funkcjonowania, przede wszystkim braku opłat związanych z koniecznością fizycznego przechowywania waluty. Ceny infrastruktury informatycznej również są niższe niż koszty wynajmu, wyposażenia i prowadzenia stacjonarnych placówek.

Kto korzysta z kantorów online?

Najliczniejszą grupę klientów stanowią kredytobiorcy, którzy co miesiąc poszukują źródła jak najtańszej waluty do spłaty kolejnych rat. Ale z e-kantorów korzystają również turyści podróżujący po różnych zakątkach świata oraz przedsiębiorcy posiadający zagranicznych kontrahentów, osoby pracujące na zachodzie, jak również inwestujące w walutę.

Jak wybrać kantor internetowy?

Odpowiedź może wydawać się oczywista – porównując kursy i wybierając ten serwis, który zaoferuje najniższy. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest tak prosta. Chodzi przecież o nasze pieniądze, często dość spore kwoty. Dlatego ważne jest, żeby wybrać kantor walutowy, do którego mamy zaufanie.

Przy podejmowaniu decyzji pomocny może być ranking e-kantorów, w którym użytkownicy opisują swoje doświadczenia z poszczególnymi platformami, a także oceniają je pod takimi kryteriami jak kurs wymiany, czas realizacji transakcji, dostępny portfel banków, jakość obsługi i przejrzystość witryny. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena