Zapewne wszyscy wiemy, że istnieje taka choroba jak różyczka. Dowiadujemy się o tym będąc już w najmłodszym wieku. Niestety, jest to bardzo dokuczliwa choroba i w niektórych sytuacjach powodująca poważne konsekwencje w przyszłości. 

Data dodania: 2013-07-19

Wyświetleń: 1239

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak leczyć różyczkę?

Różyczka objawia się często czerwonawymi krostami na całym ciele i bolącymi, powiększonymi węzłami chłonnymi. Objawy tej choroby zbliżone są do zwyczajnej grypy. Często towarzyszy jej gorączka, którą należy zbijać w tradycyjny sposób, przyjmując leki przeciwgorączkowe.

Różyczkę należy leczyć, ponieważ brak podjęcia jakichkolwiek działań w tym zakresie często prowadzi do powikłań. Do tych można zaliczyć poważne kłopoty, gdy na tę chorobę choruje kobieta w ciąży. To często prowadzi do problemów z rozwojem płodu, które objawią się kłopotami zdrowotnymi w przyszłości. Jest to główne niebezpieczeństwo, jakie może spowodować ta dolegliwość.

Różyczkę znamy już od dzieciństwa, ponieważ od jakiegoś czasu właśnie w tak młodym wieku szczepi się przeciwko niej dzieci. Szczepionka jest jedyną skuteczną ochroną dla organizmu. Dzieci chorujące na różyczkę na szczęście nie przechodzą jej tak groźnie. Nie oznacza to jednak, że w czasie choroby można je pozostawić bez opieki, gdyż właśnie w tym czasie potrzebują jej bardziej niż kiedykolwiek.W przypadku dorosłych chorujących na różyczkę też nie ma żadnych większych komplikacji. Jedynie kobiety w ciąży mają czym się martwić, ponieważ doskonale już wiemy, do czego choroba ta może prowadzić.

Dawniej różyczka była uznawana za bardzo groźną chorobę, od kiedy jednak istnieją szczepionki, organizm chroniony jest przed nią już od najmłodszych lat. Szczepienia przeciwko różyczce odbywają się w trzech kolejnych latach, w wieku dziesięciu lat, jedenastu i dwunastu. Wystarczy jednak, że dziecko zostanie zaszczepione dwa razy. To zapewni mu ochronę na długie lata.

Leczenie różyczki nie jest trudne, ale może trwać dość długo, bo kilka dni. Wówczas należy pozostać w domu, a najlepiej w łóżku. Sama wysypka nie jest na tyle estetyczna, by chory zdecydował się na dobrowolne opuszczenie domu. Nie ma żadnych specyficznych leków, które wspomagałyby leczenie różyczki. Należy jednak udać się do lekarza, by ten ocenił stopień zaawansowania choroby i jednocześnie doradził pacjentowi, jak powinien zabrać się za leczenie.

Obecnie także kobiety w ciąży mogą być poddawane szczepionce ochronnej, ale nie należy tego robić na krótko przed zajściem w ciążę. Decydując się na to szczepienie należy odczekać jakiś czas, najlepiej trzy miesiące, nim zaczniemy starania o dziecko. Wówczas kobieta może czuć się bezpieczniej. 

Licencja: Creative Commons
1 Ocena