"Steampunk" to w ostatnich czasach dość popularny nurt w sztuce. Łączy się on ściśle z mechaniką i prawami, które nią rządzą. Prezentujemy opis tej techniki tworzenia biżuterii.

Data dodania: 2013-02-12

Wyświetleń: 4562

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na tej podstawie wielu artystów postanowiło wykonywać przedmioty, które swoim wyglądem nawiązują do precyzyjnej mechaniki, a ich wygląd przypomina wnętrze urządzeń mechanicznych.

Najbardziej znanym urządzeniem mechanicznym, chociaż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, są zegarki. Ich mechanizm opiera się na przekładniach, kołach zębatych, systemach wahadeł, sprężyn i obciążników. Jak się okazało, te elementy można wykorzystać do tworzenia... biżuterii w klimacie steampunk. Tak prezentują się przykładowe projekty:

zegarynki

zegarynki2

Wnętrze zegarka to najbardziej "wdzięczny" temat jeśli chodzi o tworzenie biżuterii. Wystarczy do tego celu mieć trochę złomu zegarmistrzowskiego - cyferblaty, sprężynki, kółka zębate, metalowe taśmy, wskazówki czy denka. Oprócz tego potrzebne będą szczypce lub pęseta i klej szybkoschnący. Jeśli chcemy samodzielnie stworzyć pierścionek, to potrzebujemy obrączki, jeśli naszyjnik - łańcuszka (a jeśli chcemy, by wisior był bardziej ozdobny warto zaopatrzyć się w bazę do niego), a do kolczyków niezbędne będą bigle. Najlepiej dodatkowe elementy dobierać kolorystycznie do części naszego zegarka - najlepiej będzie, jeśli uda nam się znaleźć elementy w kolorze starego srebra lub złota.

Samo tworzenie serca naszego wyrobu powinniśmy rozpocząć od ułożenia sobie kompozycji z interesujących nas elementów w denku od zegarka. Kiedy będziemy pewni, że wygląd ostateczny nas satysfakcjonuje możemy rozpocząć przyklejanie do siebie kolejnych elementów. Pamiętajmy, by robić to precyzyjnie, bo tylko wtedy efekt będzie naprawdę ciekawy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena