Czy papierosy są komukolwiek potrzebne do szczęścia? Założę się, że połowa z was odpowiedziałaby, że są potrzebne. Że „coś mi się od życia należy”, że „chwila relaksu jest wskazana”, że „lubię palić, palenie mnie odpręża” itp.
Czy jak rzucę palenie, to będę zdrowszy, bogatszy? A jak nie rzucisz to będziesz?

Data dodania: 2013-01-23

Wyświetleń: 490

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na wstępie tego artykułu zakładam, że wszyscy, którzy go czytają, są czynnymi palaczami i postawili sobie za cel rzucenie palenia, a czytając ten artykuł znajdą odpowiednią motywację, dającą siłę, by cel ten zrealizować. Artykuł oczywiście jest uniwersalny i przysłuży się tym, którzy piszą na  temat rzucania palenia prace dyplomowe, magisterskie, licencjackie itp. oraz tym, którzy tym tematem się interesują niezależnie od celu. Zapraszam.  

Pytanie zasadnicze. Czy papierosy są komukolwiek potrzebne do szczęścia? Założę się, że połowa z was odpowiedziałaby, że są potrzebne. Że „coś mi się od życia należy”, że „chwila relaksu jest wskazana”, że „lubię palić, palenie mnie odpręża” itp.

Pytanie drugie, myślę, że również zasadnicze: czy jak rzucę palenie, to będę zdrowszy, szczęśliwszy, bogatszy? No cóż… zdrowszy to może niekoniecznie, bogatszy na pewno, a co za tym idzie - szczęśliwszy. Na pewno w większym stopniu, niż teraz, kiedy palisz.

Pytanie zasadnicze trzecie:  jesteś osobą mądrą, być może posiadasz wyższe wykształcenie, sam podejmujesz decyzje i jesteś odpowiedzialny, to dlaczego palisz papierosy? Wiedząc, że więcej jest z tego szkody niż pożytku? Czy tak postępuje człowiek mądry i wykształcony? A może do tej pory nie zdawałeś sobie z tego sprawy, chociaż myślę, że raczej nie chciałeś sobie zdawać z tego sprawy. Jesteś osobą mądrą, więc myślisz racjonalnie. Wszelkie prawa logiki mówią o tym i fakt ten potwierdzają, że palenie - jak każdy zresztą nałóg - przynosi wiele strat.  Nie mówię o stratach materialnych, bo to żaden argument (przynajmniej dla tych bardziej bogatych, choć mnie akurat ten argument przekonał). Nie mówię też o zdrowiu, chociaż jest najważniejszym kapitałem w życiu. Myślę, że palenie to tylko kropla w morzu, która wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Ale rzucenie palenia to zawsze ta jedna kropla mniej… Więc o jakich stratach mówię?...

Czas! Mówię o Twoim czasie. Czasu straconego nie da się odzyskać.  Mówi się, że wypalenie jednego papierosa skraca życie o 8 minut. To prawda, czas potrzebny na wypalenie jednego papieroska to 6-8 minut. Pomnóż to w skali roku, a zdziwisz się, ile czasu spędzasz na paleniu!

Gorący pocałunek! O co chodzi…? Myślę, że tracisz milion okazji do gorącego pocałunku z atrakcyjną kobietą czy mężczyzną. Rzadko kto chce się całować z „popielniczką”.

Przyjemność z jedzenia. Zastanawiałeś się kiedyś, ile procent zapachu i smaku traci przeciętny palacz? Rzuć palenie i przekonaj się już po tygodniu, jakie intensywne zapachy i smaki Cię omijały. Bogactwo kuchni objawi się w całej okazałości. I zawsze możesz te 10zł, za które byś nabył - powodujące straty - papierosy, przeznaczyć na dobre, aromatyczne przyprawki (a te naprawdę dobre nie są wcale tanie), dające niebo w gębie. Jeśli cały czas się zastanawiasz, czy rzucanie palenia to sprawa warta zachodu - czytaj dalej.

Rzucić palenie, to tak łatwo powiedzieć. Ale co zrobić żeby naprawdę tego dokonać? Jak rzucić palenie? Metod rzucania palenia jest naprawdę wiele, nie sposób tu wszystkich wymienić. Jednak najlepsza jest ta, która przyniesie efekt. Ja osobiście rzuciłem palenie z dnia na dzień. Mój sposób rzucania palenia

Pozbycie się nałogu nie jest wcale proste i szybkie. Zajmuje wiele czasu. Żeby rzucić palenie z dnia na dzień, a właściwie z godziny na godzinę, potrzebujesz odpowiedniej chwili i można na nią czekać miesiącami. Stopniowe ograniczanie papierosów też wymaga cierpliwości.  Ale jak już to osiągniesz, nieważne jakim sposobem, warto wiedzieć, jakie skutki niesie za sobą ta victoria.

Rzucanie palenia, skutki i objawy. Czego się spodziewać? Na różnych forach dyskusyjnych możesz przeczytać, że odstawienie papierosów niesie za sobą szereg nieprzyjemnych doznań. No cóż, z reguły to prawda (ale nie musi tak być i wierzę, że w Twoim przypadku tak właśnie nie będzie). Skoro fundowałeś organizmowi dawkę trucizny, której on wcale nie potrzebował, to teraz Ci odpłaci. Po prostu w przyrodzie nic nie ginie. Ale też nic nie trwa wiecznie. Wszystkie objawy w końcu przeminą, a konsekwencje poniesiesz i wyciągniesz z nich wnioski. Zastanów się, co Ci może pomóc w ciężkich chwilach? Twoja wiara? Motywacja? Cały czas odpowiadaj sobie na pytanie, dlaczego chcę rzucić palenie? Moim zdaniem, najlepszym sposobem, żeby w ogóle rzucenie palenia było możliwe, jest postawienie sobie takiego właśnie pytania... Dlaczego i po co chcę rzucić palenie? Tylko Ty wiesz, dlaczego chcesz to zrobić. A Twój cel jest najważniejszy. Skutki i objawy odstawienia nikotyny będą Twoją kartą płatniczą, którą zapłacisz za wyzwolenie się z nałogu

Licencja: Creative Commons
0 Ocena