Właściciele małych firm nie poddają się w walce o utrzymanie na rynku. Także osoby z grupy 50+, które utraciły zatrudnienie na skutek zwolnień grupowych i „odmładzania” korporacji, podejmują wyzwanie prowadzenia działalności gospodarczej.

Data dodania: 2012-12-19

Wyświetleń: 652

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dążąc do optymalizowania działań niezbędnych w prowadzeniu firmy, dla uzyskania długotrwałego sukcesu coraz częściej decydują się na szkolenie zarządzania własną firmą.


Zakres tematyczny szkoleń biznesowych obejmuje najczęściej szeroko rozumiane zagadnienia:

- prawne związane z funkcjonowaniem podmiotu gospodarczego, które w znacznej części związane są z obowiązującym Kodeksem Cywilnym, ordynacją podatkową, ubezpieczeniami społecznymi i gospodarczymi. Znajomość przepisów prawa ma kluczowe znaczenie dla podejmowania prawidłowych decyzji, a tym samym dla bezpieczeństwa prowadzonej działalności;

 - planowania strategicznego, operacyjnego oraz finansowego w oparciu o analizy otoczenia zewnętrznego obrotu finansowego i optymalizacji działalności;

- źródeł finansowania zarządczego z obszaru organizacji procesów i procedur wewnętrznych oraz zewnętrznych, zasobów ludzkich, relacji i komunikacji oraz sprawowania kontroli;

-podatkowe i rozliczeniowe – jako orientacja w obowiązujących przepisach prawa;

- marketingowe i wizerunkowe ukierunkowane na sprzedaż i generowanie zysku.

Szkolenia zarządzania firmą prowadzone są jako połączenie wykładów i warsztatów, przez specjalistów posiadających praktyczne doświadczenia i spektakularne sukcesy.
Dzięki temu rośnie wiarygodność treści merytorycznych przekazywanych w trakcie realizacji programu. Jednocześnie prezentowane w ramach szkolenia podejście, koncepcje oraz pomysły rozwiązywania wątpliwych kwestii czy problemów mogą być z większą odwagą wdrażane przez uczestników na potrzeby własne, jako rekomendowane dobre praktyki, przynoszące oczekiwane efekty. Nie ma co ukrywać, że „know how” ma swoja cenę, więc ten rodzaj szkoleń zdecydowanie jest zaliczany do kosztownych.

O ile wiedza zarządcza, która bezpośrednio animuje funkcjonowanie firmy, jest chętnie zdobywana i wdrażana przez właścicieli i kadrę zarządzającą, to wiedza z zakresu księgowości i podatków jest zwykle na dużym poziomie ogólności.
Z powodu zawiłości przepisów oraz wprowadzanych w nich ciągłych zmian, przedsiębiorcy powszechnie praktykują zlecanie obsługi rachunkowo-księgowej i rozliczeń z budżetem państwa podmiotom zewnętrznym. Działanie to służy bezpieczeństwu finansowemu działalności w kontekscie prawidłowego prowadzenia dokumentacji i nie narażania sie na ewentualne kary.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena