Znaczenie kuchni w zaciszu domowym oraz sposób na zagospodarowanie przestrzeni. Pomysły na praktyczne i efektowne instalacje armatury kuchennej.

Data dodania: 2012-12-14

Wyświetleń: 2792

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trzonem każdego lokum mieszkalnego jest nie salon, nie pokój dziecięcy i nie sypialnia – jest nim kuchnia, bo to przecież tam wspólnie jednoczymy się podczas posiłków, wspólnie je przyrządzamy i spożywamy. To dzięki kuchni i jej wyposażeniu możemy w ogóle takie posiłki przygotować, a następnie pozmywać naczynia.

Kuchnia jest więc miejscem bardzo praktycznym ze względu na swoje wyposażenie. Co zatem musi mieścić się w kuchni, by zasłużyła ona na miano pomieszczenia o zastosowaniu praktycznym? Niewątpliwie jest to bateria kuchenna, dzięki której do kuchni dociera bieżąca woda. Istnieją różne rodzaje takich baterii i zazwyczaj wybiera się je pod kolor i styl zlewozmywaka, bo oprócz praktyczności liczy się także estetyka i wygląd. Baterie kuchenne montowane są na blacie lub właśnie we wspomnianym zlewozmywaku i posiadają uchwyty sterujące. Zróżnicowane są także materiały ich wykończenia – baterie do kuchni mogą być granitowe, stalowe, ceramiczne czy też satynowe. Rzec by można – do wyboru do koloru.

Niezbędna w kuchni jest także lodówka i chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Przygotowanie posiłków umożliwia oczywiście kuchenka i gdyby nie ona, to w zasadzie wszystkie posiłki musielibyśmy spożywać „na zimno”. Zlew także wchodzi w skład przedmiotów czyniących pomieszczenie kuchenne bardzo praktycznym. I w jego sytuacji również mamy do czynienia z różnymi wariacjami i kombinacjami. Zlewozmywak umożliwia zmywanie naczyń – zresztą wszyscy dokładnie o tym wiemy. Dzięki niemu oraz dostępowi do bieżącej wody możemy zrobić to na miejscu, zaraz po spożytym posiłku, co jest jak najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Zlewozmywak

Zlewy są zazwyczaj nieco mniejsze od zlewozmywaków i nie posiadają dodatkowej komory na naczynia umyte. Wybór jest jednak mniej więcej podobny, bo istnieją zarówno zlewozmywaki ceramiczne, zlewozmywaki granitowe, jak i wiele, wiele innych i podobnie jest w przypadku zlewów – wykonywane są i wykańczane z podobnych materiałów. Nieważne jednak czy wybierzemy zlewozmywak ceramiczny, czy też wspomniany już zlewozmywak granitowy czy jeszcze jakiś inny, bo ich budowa jest bardzo schematyczna, choć występują pomiędzy poszczególnymi modelami nieznaczne różnice. Jedne są dwukomorowe, inne posiadają tylko jedną komorę. Jedne są w kształcie prostokąta, inne natomiast przybierają kształt półkola. Zlewozmywaki posiadają w zestawie również korki umożliwiające zatrzymanie wody w którejś z komór. W przypadku zlewów, to nieważne czy są to zlewy ceramiczne, czy zlewy granitowe, czy jeszcze jakiekolwiek inne – są one po prostu nieco mniejsze od zlewozmywaków, choć również bardzo praktyczne, choćby z tego względu, że zajmują one mniej miejsca w kuchni. Warto wziąć jednak pod uwagę fakt, że mimo iż oba są praktyczne, to zlew ceramiczny chyba wyszedł już nieco z mody i coraz częściej nabywa się zlew granitowy, który do kuchni wprowadza nie tylko element praktyczności, ale poniekąd również ozdobno-dekoracyjny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena