Makijaż permanentyny jest makijażem stałym i znakomicie podkreśla urodę kobiety. Potrafi także korygować defekty wynikłe w różnych okolicznościach. Wokół tego zabiegu narosło wiele mitów, dlatego warto zapoznać się z faktami na temat mikropigmentacji, jeszcze przed wizytą w salonie.

Data dodania: 2012-12-14

Wyświetleń: 2047

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Makijaż permanentny to alternatywa dla makijażu tradycyjnego. Jego zadaniem jest uwydatnienie urody, przez powiększenie i wypełnienie barwnikiem o dowolnym kolorze oraz skorygowanie wszelkich jej mankamentów. Makijaż permanentny stosowany jest do korekty linii ust, brwi i oczu. Wykorzystanie nowoczesnych technik czyni zabieg bezpiecznym i praktycznie bezbolesnym. Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny jest nie do rozpoznania i daje w pełni naturalny wygląd. Efekt utrzymuje się od 3 do 5 lat. Popularne określenia związane z makijażem permanentnym to także makijaż stały, trwały i mikropigmentacja.

Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia i nie zawsze masz czas na wykonanie makijażu to podkreślenie swojej urody za pomocą makijażu permanentnego pozwoli ci zawsze wyglądać olśniewająco. Makijaż permanentny jest stały cokolwiek robisz. Nie zastępuje on pełnego makijażu, ale znakomicie podkreśla okolice ust, brwi i oczu. Zanim zdecydujesz się na taki zabieg powinnaś dowiedzieć się, co mówią o nim inni oraz jak przebiega. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje.

Przygotowanie do zabiegu

Przed każdym zabiegiem wymagana jest konsultacja. Pomoże ona określić, jakie są wymagania, a także poinformuje o wskazaniach i przeciwwskazaniach. Następnie wykonuje się zarys kształtu i po pełnej akceptacji sam zabieg. Nie jest potrzebne żadne specjalne przygotowanie, by móc przystąpić do konsultacji.

Zabieg jest bolesny

W zależności od osoby przeprowadzenie zabiegu może być bardziej lub mniej bolesne. Jest to sprawa indywidualna. W zabiegu wykonuje się wielokrotne nakłucie skóry igłą. W celach minimalizujących dyskomfort podczas zabiegu stosuje się maści oraz żele znieczulające. Dla makijażu ust wykorzystuje się znieczulenie stomatologiczne.

Urządzenia wykorzystywane podczas zabiegu

Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalistyczne aparaty i pistolety do makijażu permanentnego popularnych firm. Poza nimi wykorzystywane są barwniki, pigmenty oraz preparaty przydatne do znieczulenia oraz po zabiegu.

Czas trwania zabiegu

Zabieg trwa bardzo krótko. W zależności od wybranego makijażu najczęściej zajmuje on od 30 do 60 minut.

Po zabiegu

Największym ryzykiem podczas wykonywania zabiegu permanentnego jest korzystanie z usług niekompetentnych osób. Zbyt głębokie nakłucia mogą doprowadzić do pojawienia się blizn. Po prawidłowo wykonanym makijażu pojawia się lekka opuchlizna, która szybko znika. Czasami może pojawić się strupek. Barwnik nie zawsze rozkłada się równomiernie, dlatego po 2 tygodniach należy wykonać korektę. Makijaż permanentny w zależności od rodzaju może utrzymywać się od 2 do 5 lat. Po pewnym czasie makijaż permanentny zaczyna blednąć. Konieczna jest wtedy korekta, ponieważ makijaż będzie stopniowo zanikał. Wszystkie błędy wynikłe podczas przeprowadzania zabiegu da się skorygować.

Koszt zabiegu

Koszt wykonania makijażu permanentnego zależny jest od dwóch czynników. Przede wszystkim będzie to rodzaj makijażu, który chcemy zrobić. Każdy wymaga innego nakładu pracy, a ceny bywają do niego dostosowane. Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę zabiegu jest wybór gabinetu i wycena indywidualna. Jeżeli jesteś zdecydowana na zabieg to musisz się liczyć z budżetem w przedziale 300-1000 zł.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena