Laboranci, chirurdzy, patolodzy i transplantolodzy to osoby, które cechują się nie tylko niezwykłą wiedzą, ale również stalowymi nerwami.

Data dodania: 2012-11-03

Wyświetleń: 323

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Praca z ludzkim ciałem, umiejętność przeprowadzania operacji na żywym ludzkim organizmie oraz przeszczepiania narządów, wymagają ogromnego opanowania. Dla przeciętnego człowieka już sam widok krwi jest powodem do stresu – mimowolnego, mającego podłoże podświadome. Przyspieszone bicie serca, nadmierne pocenie się czy rozszerzone źrenice to te reakcje organizmu na stres jakich nie jesteśmy w stanie opanować. Chyba, że mamy do czynienia z ludzkim, otwartym ciałem na co dzień.

Medycyna jest nie tylko trudną dziedziną wiedzy ze względu na szczegółowość materiału i konieczność posiadania bardzo rozległej wiedzy. Wielu młodych studentów medycyny nie może uporać się właśnie z tym aspektem wiedzy i doświadczenia dotyczącym samego ciała. Medycyna jest sztuką, która wymaga jednak wielu poświęceń. I choć jesteśmy w stanie wyleczyć już większość chorób, na jakie zapada człowiek – nadal jest wiele tych, których nie potrafimy przezwyciężyć. Ale dzięki wytrwałej pracy i długoletnim badaniom być może uda się kiedyś wynaleźć panaceum na wiele chorób.

Jednym z bardziej rewolucyjnych odkryć medycznych są komórki macierzyste i ich zastosowanie. Jak się okazuje te substancje, które zawiera krew pępowinowa, skutecznie mogą leczyć nowotwory i choroby układu nerwowego.  Co więcej -  mogą być przechowywane przez długie lata. Najskuteczniej bowiem działają podane osobie, z krwi której pochodzą. Bank krwi pępowinowej – instytucja gromadząca ten cenny materiał jest w stanie przechowywać krew pępowinową przez wiele lat, tak by mogła być wykorzystana w momencie choroby. Oczywiście to płatna usługa, która jednak może uratować życie naszym dzieciom – a zdrowie nie ma swojej ceny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena