Nauka, czyli oświata i edukacja, jest nie tylko drogą do oświecania umysłów i rozwijania zdolności intelektualnych młodych, niewykształconych jeszcze ludzi. Nauka jest również sposobem na dobry biznes.

Data dodania: 2012-09-05

Wyświetleń: 316

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bo choć ogólna opinia o pracy w oświacie jest niezbyt przychylna, nie można bagatelizować tego szerokiego obszaru rynku. Bo choć nauczyciele posiadający uprawnienia pracy w szkole muszą mieć duży staż pracy, by zarobić przyzwoite pieniądze, sprawa wygląda już inaczej w przypadku bardzo specjalistycznych dziedzin i nauczycieli akademickich. Obecnie moda na studiowanie nieco przechodzi. Jednak w momencie największego szczytu, uczelnie prywatne wyrastały jak grzyby po deszczu. I nie ma się co dziwić – były przede wszystkim bardzo dochodowymi przedsiębiorstwami, które często szły raczej na ilość studentów niż na jakość nauczania.

Czesne i opłaty dodatkowe pozwalały wielu osobom zdobyć łatwiej niż na państwowej uczelni dyplom, a uczelniom gwarantowały stały przypływ nowych studentów. O ile sprawa wyższych, prywatnych  uczelni jest dość kontrowersyjna, są wśród nich i takie, które cieszą się dobra renomą, a ich dyplom ma duże znaczenie. Podobnie jak licea i szkoły prywatne. Te gwarantują swoim uczniom doskonałe warunki do nauki – posiadają bowiem odpowiednie wyposażenie i kadrę pedagogiczną. Za taką prywatna szkołę płaci się słone pieniądze. Dochodowe jest również prowadzenie osobistych lekcji czy kursów doszkalających, które dają konkretne umiejętności.

Między innymi zaliczają się do nic takie zajęcia jak kurs rysunku, który nakierowany jest na przygotowanie na przykład przyszłego studenta architektury na zdanie egzaminu. Nauka rysunku wydaje się dość banalna i prosta. Jednak profesjonalna szkoła rysunku potrafi dać swoim uczniom odpowiednie narzędzia i umiejętności, uzyskując przy tym znaczne profity. Dyrektorzy takich prywatnych placówek wcale nie narzekają na brak zainteresowania, a tym bardziej na brak środków. Jedynym problemem i zagrożeniem jest widmo niżu demograficznego. Wyrównuje go jednak sytuacja na rynku pracy, która zmusza do ciągłego przekwalifikowywania się.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena