Wybierając obrączki ślubne przyszła para małżeńska niewąptliwie spotka się z pojęciem obrączek ślubnych z białego złota. Jak są one wykonane, czy są droższe obrączek tradycyjnych i z czym się trzeba liczyć po latach ich noszenia?

Data dodania: 2012-08-07

Wyświetleń: 3408

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obrączki ślubne z białego złota możemy zobaczyć chyba w każdym salonie jubilerskim. Nadal są one w naszym kraju dość popularne. W zależności od sposobu ich wykonania mogą być praktycznie w kolorze srebra albo być szare z głębokim złotym połyskiem. Świetnie się prezentują modele z brylantami lub cyrkoniami. Na tego typu obrączki zazwyczaj decydują się osoby, które lubują się w srebrnej biżuterii, wtedy ładnie się wszysto ze sobą komponuje. Różnych opinii na ich temat jest sporo i są one często ze sobą sprzeczne. Podstawową rzeczą, którą należy wiedzieć to fakt, że tzw. "obrączki z białego złota" wykonuje się na dwa sposoby. Albo obrączka w całości wykonana jest ze stopu złota z metalami nadającymi białą barwę (np. pallad) albo jest tylko pokryta warstwą rodu, który nadaje im pożądaną barwę, oraz jest twardszy od złota.

Trwałość obrączek z białego złota

Jeśli barwa obrączek wynika z użycia do ich wyrobu złota z odpowiednimi domieszkami to ich trwałość jest bardzo dobra. Jeśli po latach stracą blask, a na powierzchni pojawią się zarysowania, czy zabrudzenia - wystarczającym zabiegiem odmładzającym będzie ich wypolerowanie u miejscowego jubilera. Jeśli jednak zdecydujemy się na obrączki, które są tylko pokryte rodem w celu nadania określonej barwy, musimy się liczyć z tym, że w ciągu lat, warstwa ta się zetrze i obrączki po prostu będą żółte. Renowacja takich obrączek polega na ponownym pokryciu ich warstwą rodu, co rzecz jasna jest dużo droższe niż samo wypolerowanie.

Koszty

Co ciekawe obrączki wykonane z białego złota nie muszą być droższe od tych tradycyjnych. Możesz to szybko sprawdzić - wystarczy porównać ich ceny w różnych sklepach internetowych.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena