Na randki internetowe umawia się obecnie blisko 4 miliony Polaków. Internetowe serwisy randkowe stały się wyspecjalizowanymi biurami matrymonialnymi XXI wieku. Do dyspozycji ich użytkowników pozostaje wiele ciekawych narzędzi, które sprzyjają zawieraniu nowych znajomości.

Bezpieczne randki internetoweSą to między innymi dedykowane komunikatory internetowe z możliwością przesyłania plików, video chatów oraz różnymi randkowymi emotikonami. W celu zwiększenia trafności wyszukiwania potencjalnego partnera używane są specjalnie przygotowane testy doboru partnerskiego, dzięki którym użytkownik może jasno sprecyzować swoje oczekiwania, jak i przedstawić samego siebie innym użytkownikom serwisu.

Randki internetowe cieszą się coraz większym uznaniem, a liczba ich użytkowników wciąż rośnie. Każda osoba rejestrująca się do serwisu podlega pewnej weryfikacji, jednak nie gwarantuje ona, że użytkownik będzie stosował się do postanowień regulaminu i nie posunie się na przykład do wulgarnych bądź innych niewłaściwych dla danego serwisu zachowań. W związku z tym umawiając się na randki internetowe należy przedsięwziąć pewne środki bezpieczeństwa.

Jakich sytuacji unikać umawiając się na randki internetowe. Podstawową zasadą jest czujność i sceptycyzm. Nigdy nie zakładajmy, że osoba, która z nami flirtuje, pisze o sobie prawdę. Dzięki nawiązywaniu znajomości przez portale randkowe, mamy dowoli dużo czasu, by stopniowo poznawać tą osobę i przekonywać się co do jej prawdziwej tożsamości. Jeśli w trakcie rozmów coś budzi nasze wątpliwości, powinniśmy zastanowić się nad sensem dalszej korespondencji, a już na pewno nie decydować się na spotkanie w realnym świecie.

Portale randkowe to miejsce, które szczególnie upodobali sobie różnego rodzaju oszuści. Nie należy zatem pod żadnym pozorem podawać wrażliwych danych osobowych takich jak adres, pesel czy numer karty kredytowej. Jeżeli ktokolwiek nalegałby na podanie takich informacji, należy zgłosić to operatorowi randek internetowych w celu zapobieżenia ewentualnym wyłudzeniom przez tego użytkownika.

W sytuacji, gdy znajomość przybiera pożądany kierunek, naturalne jest, że zaczynamy zastanawiać się nad spotkaniem w rzeczywistości. Decydując się na taki krok, musimy również pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim pierwsze spotkanie powinno nastąpić w miejscu publicznym, monitorowanym, wskazanym przez Was. Udając się na randkę powiedzcie o tym najbliższym. Dajcie wyraźnie znać osobie, z którą zamierzacie się spotkać, że przyjaciel czy rodzina wiedzą, że umawiacie się na randkę internetową. Kiedy dojdzie już do spotkania i osoba wzbudzi nasze podejrzenia, nie pozwalajcie się odprowadzić i nie zgadzajcie się na propozycję zmiany miejsca.

Choć powyższe rady brzmią dość złowrogo i mogą zniechęcać to randek internetowych, nie należy nadmiernie się obawiać. 4 miliony użytkowników to liczba, która mówi sama za siebie. Na szczęście przykre konsekwencje randek internetowych mają miejsce wyjątkowo rzadko. Powyższe wskazówki mają przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Licencja: Creative Commons