Skóra jest najbardziej zewnętrzną warstwą naszego ciała, która bezpośrednio chroni nas przed wszelkimi uszkodzeniami i urazami. Najbardziej zewnętrzna jej warstwa – naskórek ma niesamowite zdolności regeneracyjne.

Data dodania: 2012-05-19

Wyświetleń: 424

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bardzo szybko się złuszcza i cały czas produkowana jest nowa jego warstwa. W tych partiach ciała, które narażone są na większe obtarcia i styczność z materiałami, naskórek szybko rogowacieje i przestaje złuszczać się w sposób naturalny. Warunki, w jakich żyjemy i wpływ środowiska czasem sprawiają, że nasza skóra szarzeje, staje się przebarwiona i szybciej wiotczeje. Szczególnie na twarzy.

Aby wyglądać świeżo i zadbanie należy pamiętać o regularnym jej złuszczaniu i wykonywać systematycznie takie zabiegi jak  mikrodermabrazja. Nie tylko powodują one szybsze złuszczanie się naskórka, ale również jego równe ścieranie się. Mikrodermabrazja poprawia również ukrwienie skóry, co pozytywnie wpływa na metabolizm i wygląd skóry. Świeżość i delikatność, to właśnie atuty ładnej cery. By czuć się pięknie i zdrowo, dla komfortu powinniśmy wykonywać takie zabiegi raz na dwa-trzy tygodnie.

Kobiety doskonale wiedzą, jak kłopotliwe i czasochłonne jest usuwanie zbędnego owłosienia. Warto skorzystać z oferty takich zabiegów jak depilacja laserowa. To bardzo wygodny sposób na pozbycie się zbędnych włosków. To szczególnie ważne dla pań, które mają problemy z włoskami grubszymi i ciemnymi, które często są wynikiem zaburzeń hormonalnych. Jeżeli nie możemy sobie poradzić z tego typu problemem, warto poradzić się specjalisty – lekarza ginekologa lub endokrynologa. Doraźnie możemy wspierać się zabiegami takimi jak laser – które skuteczne są w przypadku pań bez takich zaburzeń. Potrafią trwale bądź na długo pozbawić nas problemu.

Gdy mamy problemy związane z hormonami, nawet depilacja laserowa może okazać się nieskuteczna. Ważne, by w tym przypadku nie zaniedbać problemu, gdyż nadmierne owłosienie jest jedynie jego objawem – skutki długotrwałego i nieprawidłowego działania hormonów mogą być jednak o wiele bardziej poważne.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena