Jakimi kryteriami powinniśmy się kierować przy wyborze konta bankowego dla naszych najmłodszych? Kilka wskazówek, które pomogą dokonać właściwego wyboru.

Data dodania: 2012-04-04

Wyświetleń: 479

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

To, że konto bankowe dla dzieci i młodzieży jest w wielu przypadkach wskazane jest oczywiste. Jednakże dużo osób patrzy na taką możliowść, jak na niepotrzebną ekstrawagancję. Nic bardziej mylnego! Konto młodzieżowe jest dobrą lekcją oszczędzania i gospodarowania własnym kieszonkowym.

Przypatrzmy się na co trzeba zwrócić uwagę.

1. Konto bezpłatne

Najlepiej, aby takie było, a płacenie rachunków obciążone jak najmniejszymi opłatami. Należy zdawać sobie sprawę, że najmłodsi nie dysponują dużymi przychodami, dlatego każdy grosz różnicy w opłatach jest sprawą dość istotną.


2. Możliwość korzystania przez internet

Jest to opcja najbardziej wygodna dla młodzieży. Tym bardziej, że duża większość nastolatków sprawniej porusza się w internecie, niż wielu dorosłych członków społeczności. Coraz więcej młodych ludzi robi zakupy w internecie, korzysta z portali aukcyjnych. Możliwość dokonywania zapłaty przez internet za powyższe usługi, znacznie ułatwi im "biznesy".

3. Łatwość dostępu do pieniędzy

Możliwość korzystania przede wszystkim z bankomatów, ich rozmieszczenie w pobliżu szkoły, kina lub w centrach handlowych. Jednocześnie należy zwrócić uwagę, aby były to bankomaty nie naliczające prowizji. Należy pamiętać, że młodzież jest mniej cierpliwa, aby wystawać w kolejkach do okienek bankowych.

4. Jeżeli student...

Większość studentów zwraca dodatkowo uwagę na następujace czynniki: jak najniższa opłata za założenie i prowadzenie konta, niskie opłaty za przelewy, możliwość dokonywania operacji przez internet, karty bankomatowe i kredytowe, brak obligatoryjnych wpłat na konto.

Konto bankowe pomaga oszczędzać, a jednocześnie umożliwia kontrolę finansów. Warto już od najmłodszych lat nauczyć się roporządzać własnym budżetem, aby w wieku dorosłym nie popełniać błędów w zarządzaniu dużo większym domowym budżetem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena