Ciężko dziś wyobrazić sobie życie bez telewizora – a właściwie bez dostępu do informacji. Choć wiele osób zrezygnowało z posiadania odbiornika telewizyjnego na rzecz Internetu, i to z Sieci czerpie informacje, większość osób nadal spędza wieczory przed telewizorem.

Data dodania: 2012-03-14

Wyświetleń: 406

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Współczesna technika ciągle udoskonala to urządzenie tak, by zaspokajało coraz więcej naszych potrzeb. Ostatnimi czasy, popularne stają się telewizory wyposażone w technologię 3D, dzięki której we własnym domu, możemy obejrzeć trójwymiarowy obraz  bez konieczności wyjścia do kina.

                Dawne, czarno-białe, ciężkie i szerokie odbiorniki odchodzą do lamusa i ustępują telewizorom takim, jak plazmy czy TV LED. Co więcej – zapowiada się prawdziwa rewolucja na rynku tych odbiorników. Niedawno w polskich kinach mogliśmy udać się na seans filmowy, na którym nie tylko można było zobaczyć obraz w trójwymiarze, ale również poczuć zapachy, które towarzyszyły aktorom podczas kręcenia filmu. Zapach powietrza po deszczu czy świeżej szarlotki, którą widzimy na ekranie, przedostaje się jakby z ekranu – co potęguje wrażenie uczestnictwa w wydarzeniach dziejących się na ekranie.

                Technologia ta ma być zastosowana również do telewizorów – jak donoszą media, jeden z największych Japońskich potentatów produkujących telewizory, opatentował pomysł transmisji danych odpowiadających za smak i zapach bezpośrednio do naszego umysłu. Choć technologia ta może zagościć w naszych domach dopiero za kilka ładnych lat, jest ciekawym pomysłem – nie wiadomo jednak, czy pomysł ten się przyjmie i czy pojawi się zapotrzebowanie na tego typu produkt.

Choć nowoczesne telewizory przypominają często wielofunkcyjne gadżety – często zawodzą. Sprzęt elektroniczny jest bowiem bardzo unowocześniony, ale niestety spadła jego żywotność.  Nie można tego powiedzieć o starych, dobrych, czarno-białych odbiornikach, które czasem do tej pory służą telemaniakom. Ich czasy jednak powoli bezpowrotnie się kończą – wkraczamy bowiem w erę naziemnej telewizji cyfrowej.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena