Niniejszy artykuł przedstawia globalną sytuację hal magazynowych oraz ich bardzo ważną rolę w kraju jakim jest Polska. Artykuł odnosi się też do Państw, które radzą sobie w doskonały sposób z możliwością niemagazynowania wytworzonych produktów.

Data dodania: 2012-03-12

Wyświetleń: 1325

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy kraj na świecie posiada tysiące firm, które produkują różnego rodzaju towar.  Każde z tych przedsiębiorstw wyposażone jest w hale magazynową, dzięki której istnieje możliwość gromadzenia wytworzonych produktów. Światowa tendencja skłania jednak do pozbywania się magazynów, aby ograniczać koszty wytworzenia.

Sytuacja światowa

Pierwszym krajem, który jest jednocześnie protoplastą systemu Just In Time była Japonia. Kraj kwitnącej wiśni w sposób niebywały zaczął ograniczać proces magazynowania, a świeżo wytworzony towar był natychmiast ładowany na ciężarówki. Proces ten to właśnie Just In Time (na czas). I to właśnie japończycy potrafią prowadzić produkcję w sposób w pełni zdyscyplinowany "na czas". Trend ten jest aktualnie rozpowszechniany na całym świecie, również w Polsce.

Sytuacja w Polsce

Polska, jako kraj dość szybko rozwijający się próbuje prowadzić tego typu proces. Producenci starają się wytworzony towar transportować bezpośrednio do ciężarówek, które kierują produkty bezpośrednio do hurtowni czy sklepów. O ile logistycznie można to rozwiązać tyle mentalnie już nie. Polacy mają skłonności do niskiej dyscypliny i system ten jeszcze przez długie lata będzie w Naszym kraju szwankować.

Podsumowanie

Podsumowując, hale przemysłowe czy generalnie magazynowe są niezbędnym budynkiem każdej firmy produkcyjnej w Polsce. Tendencją światową jest ograniczania składowania produktów i bezpośrednie ich transportowanie zaraz po wyprodukowaniu. Polska jeszcze przez długi czas będzie borykać się z tym problemem, doputy dopóki polska mentalność zmieni się na bardziej zdyscyplinowaną.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena