Pogoda jest jednym z ważniejszych czynników wpływającym na nasz nastrój i samopoczucie. Może również wpływać bezpośrednio na nasze zdrowie – wiedzą o tym dobrze reumatycy.

Data dodania: 2012-01-31

Wyświetleń: 425

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rodzaj klimatu w jakim żyje człowiek wpływa również na temperament i cechy charakteru. Często słyszymy przecież o gorących Południowcach, czy powściągliwych w wyrażaniu emocji Skandynawach. Jak na nasze samopoczucie wpływa polski klimat?
    Dzięki cykliczności pór roku i dużym różnicom rocznym w temperaturze nie możemy narzekać na monotonie i nudę. Niestety jednak poszczególne pory roku upodabniają się do siebie i czasem mamy wrażenie, że żyjemy w wiecznej jesieni. To niestety jedna z najdłuższych pór roku. Oczywiście nie pod względem kalendarzowym, ale rzeczywistego utrzymywania się jesiennej szarugi i deszczów. Dlatego o tej porze roku czujemy się bardziej zmęczeni i zniechęceni. Odbija się to także na naszej fizycznej kondycji. Brak słońca to brak naturalnej energii. W tym czasie pojawia się osłabienie kondycji włosów i paznokci.
    Nie powinniśmy jednak narzekać. Mamy w końcu lato, które niekiedy kapryśne, ale potrafi sprawić wiele radości. Anglicy i wszyscy mieszkańcy Wysp Brytyjskich nie mają już tego szczęścia. Jest to kraina mgieł i deszczu. Jeśli nie pada to i tak utrzymuje się stała, dość niska temperatura. Pory roku nie różnią się wiele od siebie pod względem temperatury. Parasole i przeciwdeszczowe płaszcze są tu nieodłącznym atrybutem każdego Anglika. Być może dlatego mówimy  o Anglikach, że to ludzie flegmatyczni i powolni, choć oczywiście nie koniecznie tak jest.
    Wiele osób marzy o życiu w ciepłym klimacie. Jak wszystko i życie w takim miejscu ma swoje zalety i wady. Dobrze jest wyjechać na wakacje w jedno z egzotycznych miejsc, ale gdybyśmy chcieli zostać tam na dłużej okazałoby się, że nie jest to wcale takie kolorowe życie. Po pierwsze ze względu na gospodarkę i rynek pracy  różniący się znacznie od naszego, po drugie ze względu na występowanie chorób, na które nie jesteśmy uodpornieni.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena