Większość ludzi wykazuje dominację zdolności humanistycznych nad matematycznymi i logicznymi. Inwazję humanistów widać głownie przyglądając się wyższym uczelniom. Współcześnie jednak bardziej opłaca się posiadać umysł ścisły i predyspozycje analityczne.

Data dodania: 2012-01-27

Wyświetleń: 420

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niestety jest to jedna z wielu rzeczy, których nie możemy w sobie zmienić. Jednak każdy dobrze wykorzystany talent może przynieść sukces i satysfakcję.
Reforma edukacji, która zniosła obowiązek zdawania matematyki na maturze, sprawiła, że umiejętności matematyczne są dla wielu osób nieosiągalne. Wynika to po części z braku uzdolnień w tym kierunku, ale najbardziej chyba przyczynia się do tego po prostu lenistwo. Te luki w edukacji bardzo szybko przekładają się na życie codzienne. Nieumiejętność przeliczania procentów czy obliczania pola powierzchni stały się coraz częstsze. To jest już pewna ułomność.


 Maturzyści ostatnich lat znów zdają matematykę. Problem stał się więc na tyle widoczny, że ministerstwo edukacji postanowiło nałożyć ten  obowiązek. Posiadanie podstawowych umiejętności w zakresie matematyki jest dziś tak samo ważne jak znajomość listy lektur z języka polskiego. Powstał nawet specjalny program, zachęcający młodzież do bliższego poznania tej nauki. Jeżeli sytuacja by się nie zmieniła, ucierpiałby na tym rynek pracy i gospodarka. Już dziś brakuje nam inżynierów a nadmiar  jest bezrobotnych psychologów.


To oczywiście wspaniała wiadomość dla osób z odpowiednimi umiejętnościami. Rynek pracy jest dla nich przychylniejszy. Coraz bardziej popularne stają się usługi w zakresie kompleksowej obsługi finansów czy księgowości. Biuro rachunkowe nadchodzi z odsieczą osobom, które nie mają czasu, ochoty i zdrowia na „papierkową robotę”. Pamiętajmy jednak, że poszczególne predyspozycje nie oznaczają tego, że nigdy nie będziemy potrafili rozwiązywać zadań, czy pisać tekstów. Ważna jest przede wszystkim praca i praktyka.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena