Poruszająca historia dziesięcioletniej Liesel podbiła już zachodnie rynki, wywołując zachwyt nad walorami artystycznymi, opisywanymi między innymi przez wielkie amerykańskie dzienniki.

Data dodania: 2012-01-26

Wyświetleń: 1575

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

ksigarnia_dla_dzieciAudiobook Złodziejka książek ukazał się na polskim rynku w 2011 roku nakładem oficyny Nasza Księgarnia. Główna bohaterka tej doskonałej książki dla dzieci, ale i docenionej przez dojrzałych odbiorców, to mieszkanka pewnego domu należącego do podmonachijskiej rodziny zastępczej. Mała Liesel dorasta w bardzo niesprzyjających uwarunkowaniach historycznych. Potrafi jednak docenić piękno życia i znajdować je tym wytrwalej, im w trudniejszym jest położeniu.

Przede wszystkim ma jednak dużo szczęścia, spotykając na swojej drodze wyjątkowe osoby. Z nimi wiąże się również może mało chlubna, ale pomagająca uciekać dziewczynce od codziennych kłopotów czynność - kradzenie książek, które przenoszą bohaterkę do lepszego świata. To jednak tylko przyczynek do znacznie głębszej, fascynującej historii o wrażliwości na los drugiego człowieka.

Publikacja Markusa Zusaka już w kilkunastu krajach stała się prawdziwym bestsllerem i również nad Wisłą zyskuje coraz większą popularność, m.in. w formie dźwiękowej. Dobrym sposobem na jej zakup może być tania księgarnia wysyłkowa. Tego rodzaju sklepy cieszą się dużym uznaniem i oszczędzają klientom mnóstwo czasu oraz nerwów na poszukiwania wymarzonej pozycji.

Do odbioru audiobooków wcale nie potrzebujemy zaawansowanego sprzętu audio z wieloma źródłami dźwięku. Wystarczy zwykły komputer lub odtwarzacz mp3, nawet w wersji mono. Wszak nie chodzi nam o spektakularne efekty dźwiękowe, a ważniejsza jest wartość danej książki mówionej, jak coraz częściej nazywa się ten nośnik. Życzymy miłej lektury i pozytywnej weryfikacji recenzji z opiniotwórczych gazet.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena