Wybór miejsca na plenerową sesję ślubną ma ogromne znaczenie. Lokalizacja odpowiednio dobrana nie tylko nada preferowany przez nas "klimat" fotografiom, ale i pozwoli nam wyrazić własną osobowość.

Data dodania: 2012-01-16

Wyświetleń: 4782

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W kwestii wyboru miejsca sesji plenerowej panuje dzisiaj wolność właściwie nieograniczona. Mimo to zdecydowana większość Par Młodych decyduje się na opcję, zdawało by się, klasyczną – sesję plenerową w naturze.

Dzieje się tak nie bez powodu – wybór miejsc „naturalnych” jest ogromny i bardzo różne Pary bez trudu mogą dobrać odpowiednią dla siebie lokalizację.

Fotografia ślubna Kraków

Także w ramach tej samej lokalizacji można wykonać zdjęcia zupełnie różnym Parom Młodym – przykładowo, podczas zdjęć na łące Para „spokojna” może podjąć „piknikową” konwencję sesji, podczas gdy Para „wysokoenergetyczna” na tej samej łące będzie biegać, upadać w trawę, wygłupiać się. 

Fotografia ślubna Kraków

Także styl samej sesji może być zupełnie różny - w naturze możemy przeprowadzić zarówno sesję w stylu "eko" jak i sesję plenerową w stylu "glamour".

Naturalna sesja plenerowa – dla kogo?
Właściwie – dla wszystkich. Natura daje ogromny wybór – od łanu zbóż, ukwieconej łąki, poprzez pole maków po pustynię, brzeg morza, urwiste górskie szczyty.
Poza tym sama naturalna lokalizacja może pozostawać w miarę „neutralna”, nie narzucając określonej konwencji i pozwalając tworzyć zupełnie różne sesje nawet w obrębie jednego miejsca – ponieważ to sama Para Młoda nadaje fotografiom ślubnym ostateczny szlif. Różne Pary Młode potrafią wydobyć z danego miejsca zupełnie różne właściwości, poprzez swoją osobowość, charakter, rozmaite rekwizyty użyte podczas sesji. Doświadczony fotograf zaś może zaproponować Parze Młodej wycieczkę, podczas jednej sesji plenerowej zahaczając o zupełnie różne „naturalne lokalizacje”.

Fotografia ślubna Kraków


Plener w naturze – dla kogo nie?
Przeciwwskazań dla wyboru tego typu miejsca jest niewiele. Będzie to przede wszystkim alergia – śluby przeważnie odbywają się w sezonie pylenia traw, dlatego jeśli choć jedno z Was jest alergikiem a lekarstwa nie do końca rozwiązują jego problem, przemyślcie kwestię sesji ślubnej na łące (ale już np. brzeg jeziora lub pustynia pozostają kwestią otwartą). 
Innym przeciwwskazaniem będzie duża wrażliwość na rozmaite… formy życia, które możemy spotkać w plenerze. Jeżeli należymy do osób, które panicznie boją się owadów, nieco skracamy sobie listę naturalnych miejsc plenerowych. Pamiętajmy, że Panna Młoda z reguły stanowi z punktu widzenia owada wielką, biała plamę – dla wielu mieszkańców łąki taki jasny punkt jest widokiem bardzo zachęcającym. Muszki i koniki polne są żyjątkami, które prawie na pewno poświęcą nam nieco uwagi. Pamiętajmy jednak, że przy odrobinie pomysłowości owo bogactwo życia można na zdjęciach z powodzeniem wykorzystać.

Fotografia ślubna Kraków

Podsumowując...
Pomimo różnych nowych konwencji plener ślubny w naturze cieszy się niesłabnącym powodzeniem – nic dziwnego, pozwala on bowiem „za jednym zamachem” wykonać zdjęcia „klasyczne”, które zachwycą Rodziców i Dziadków Młodej Pary, oraz oryginalne i zupełnie inne, którym charakter nada sama Para Młoda, współpracując z dobrym fotografem ślubnym.

Fotografia ślubna Kraków

Licencja: Creative Commons
0 Ocena