Mikrodermabrazja tlenowa, inaczej oxydermabrazja jest najmłodszym zabiegiem, jednak bardzo szybko zyskuje na popularności. Głównie dzieje się tak, gdyż ze wszystkich rodzajów dermabrazji, ta jest najłagodniejsza dla naszejskóry.

Data dodania: 2011-11-18

Wyświetleń: 1973

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zabiegi oxydermabrazji polegają na uderzaniu o skórę strumieniem mieszanki tlenu medycznego oraz soli fizjologicznych. Substancje te uderzają w nią z bardzo dużą prędkością, dzięki czemu tlen może bezpośrednio przeniknąć do skóry. Głębokość zabiegu możemy regulować poprzez zmianę ciśnienia wyrzucanego powietrza.

Porównując do innych zabiegów z rodziny dermabrazji, mikrodermabrazja tlenowa jest prawdopodobnie zabiegiem najbardziej przyjemnym (wywołuje między innymi efekt chłodzenia skóry).

Już pierwsza sesja daje znakomite efekty. Nasza skóra zostaje lekko rozjaśniona, nabiera pięknego, różowego zabarwienia oraz gładkości. Aby utrwalić takie efekty zabiegu jak zwężenie porów, stymulacja kolagenu czy ograniczenie przebarwień skóry zaleca się powtarzanie zabiegu co 7-10 dni, przy minimalnej liczbie sesji równej 4 wizyty.

Wykorzystanie w zabiegu leczących właściwości tlenu skutkuje również regeneracją starzejącej się skóry. Usunięcie zbędnego i zniszczonego naskórka oraz dotlenienie i odżywienie (dzięki solom fizjologicznym) skóry powoduje, że po zabiegu możemy poczuć się kilka lat młodziej.

Zabieg świetnie sprawdza się w okresach wiosennych, gdy chcemy, aby nasza skóra pięknie wyglądała latem. Również jesienią zaleca się kilka zabiegów mikrodermabrazja tlenowej, aby pomóc skórze we właściwej regeneracji po nadmiernym działaniu letnich promieni słonecznych.

Na oxydermabrazję możemy wybrać się również, jeżeli mamy problemy z trądzikiem. Skondensowany tlen hamuje rozwój bakterii skórnych (np. Propionibacterium acnes), które przyczyniają się do rozwoju trądziku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena