Zabiegi mezoterapii są bezpieczne i przeprowadzane na świecie od wielu lat. W ich trakcie trudno jest doprowadzić do przedawkowania podawanych substancji.

Data dodania: 2011-11-08

Wyświetleń: 1542

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mezoterapia to zabiegi niewielkiej urazowości i praktycznie nieobciążone występowaniem objawów niepożądanych. W przypadku biorewitalizacji skóry intradermoterapia jest metodą skuteczną, spełniającą wymagania lekarza

pacjenta. W wyniku podawania różnorodnych substancji poprawia się stopień nawilżenia tkanek, w wyniku czego zostaje przywrócona jędrność i elastyczność skóry. Niektóre z preparatów działają jako „zmiatacze" wolnych rodników, zapobiegając procesom przedwczesnego starzenia, inne wpływają na proliferację fiibroblastów, przyczyniając się do odbudowy GAGs, kolagenu i elastyny, których poziom po 25. roku życia systematycznie spada z powodu obniżonej aktywności metabolicznej fibroblastów skórnych.

Jedyną zasadniczą wadą wszystkich zabiegów mezoterapii jest to, że należy je wykonywać systematycznie (według zaleceń lekarza), często i najlepiej już do końca życia. Uzyskanie niewystarczających efektów najczęściej związane jest z prze­prowadzeniem zbyt małej liczby zabiegów. Mezoterapia igłowa i bezigłowa przeznaczona jest dla pacjentów cierpliwych i świadomych faktu, że procesy regeneracji i przebudowy skóry wymagają czasu oraz odpowiedniej higieny życia: właściwej pielęgnacji skóry (należy stosować kosmetyki nawilżające oraz te, które zawierają retinoidy i przeciwutleniacze), unikania promieniowania UV (sztucz­nego opalania w solarium i naturalnych promieni słonecznych, szczególnie w godzinach między 11.00 a 15.00, kiedy narażenie na promienie UV jest największe) oraz stosowania kremów z filtrami ochronnymi, i to najlepiej przez cały rok (w okresie letnim zalecany jest wskaźnik SPF - Sun Protection Factor - powyżej 30, w okresie zimowym w granicach 10-20).

Licencja: Creative Commons
0 Ocena