Nie wszystkie choroby można od razu zdiagnozować. Często nawet nowoczesne  badania, czy sprzęt medyczny nie pomogą. Fizyczne objawy są dobrą wskazówką, aby wychwycić problem. Jednak jest jeszcze druga natura -  psychika.

Data dodania: 2011-11-03

Wyświetleń: 473

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Choroby psychiczne, które dopadają ludzi są jeszcze trudniejsze do diagnozy oraz leczenia niż ciężkie zachorowania ciała. W przypadku depresji problem jest na tyle poważny, że im później zostanie wykryty, tym trudniej się go leczy.

Do typowych obajwów depresji można zaliczyć:  życiowe zmęczenie oraz lęk o teraźniejszość oraz przyszłość. Pogrążone w niej osoby nie widzą sensu w działaniu, mają zaburzenia snu oraz apetytu. Z fizjologicznego punktu widzenia za przyczynę depresji podaje się zbyt niski poziom neuroprzekaźników. Pigułki antydepresyjne przywracają równowagę w centralnym układzie nerwowym. Tabletki takie są skuteczne w 70% przypadków. Jednak terapia taka wymaga cierpliwości.

Osoby z depresją mają również kłopoty ze snem. Jedni mają problem z zasypianiem, inni śpią niespokojnie co chwilę budząc się, a jeszcze inni śpią zbyt długo oraz zatwardziale. Wszystko to przez nieodpowiednie stężenie melatoniny w organizmie, która jest odpowiedzialna za prawidłowy sen. Choroba zmienia też inne cykle biologiczne organizmu, jak wysokość temperatury ciała.

Depresję można leczyć na wiele sposobów. Metody leczenia są indywidualnie dostosowane do każdego pacjenta. Jedni „idą” na kurację lekową, a inni potrzebują szczerych rozmów niekoniecznie ze specjalistą. Psychoterapia poprzez sesję z profesjonalistami potrafi otworzyć oczy oraz podświadomość na problemy, które tkwią w ludziach. Terapia behawioralno-poznawcza jest kierunkiem już sprawdzonym, który przynosi efekty. Należy pamiętać ze depresja to groźna „choroba duszy”.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena