Zapraszam serdecznie do zapoznania się ze specyfiką pieców wolnostojących. W ostatnim czasie piece zwane potocznie "kozami" wracają do łask. Jakie korzyści niesie ich użytkowanie? Przeczytaj artykuł w celu uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie.

Data dodania: 2011-10-27

Wyświetleń: 1882

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

"Koza" - czy tak nazywany potocznie piec może być elegancki i gustowny? Odpowiedź brzmi "tak". Nie jest to moje subiektywne zdanie. Coraz częściej ludzie budujący swój nowy dom decydują się na ogrzewanie powierzchni mieszkaniowej przy pomocy pieca wolnostojącego. Dlaczego klienci decydują się na tego rodzaju urządzenia grzewcze?

Wielu ludzi marzy o tym by w ich mieszkaniu było ciepło i nie chodzi tu wyłącznie o temperaturę ale i o nastruj. Przyjemny, rodzinny klimat możemy uzyskać stawiając w pomieszczeniu piecyk wolnostojący w klasycznym stylu.

 

Piece wolnostojące mogą mieć zarówno charakter klasyczny, jak i nowoczesny. Osoby pragnące, by ich wnętrze miało innowacyjny design wybierają piece wykonane w nowoczesnym stylu. Piece wolnostojące znajdzuemy wśród asortymentu firm: Jotul, Supra, czy też Parkanex. W związku z tym, że piecyki nie wymagają zabudowy ich finalna cena jest niższa niż ma to miejsce przy budowie kominka.

Nowoczesne piece wolnostojące charakteryzuje efektowna stylistyka. Duża wizja ognia oraz szyby boczne pozwalają na uzyskanie szerokiego widoku żarzących się polan. Niektóre modele pieców wolnostojących można wyposażyć w dodatkowe elementy ze szkła lub steatytu. Opalanie odpowiednim drewnem zapewnia wysoką sprawność urządzeń grzewczych. Ważne jest, by pamiętać o tym, że należy używać wysuszonych polan. Najlepszy efekt otrzymamy przy wykorzystaniu do ogrzewania dębu, brzozy lub drewna bukowego. Średnia wydajność cieplna pieców wolnostojących kształtuje się w granicach 5,5 kW.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena