Kupując mieszkanie na rynku wtórnym, zazwyczaj musimy je dostosować do swoich potrzeb, często wyremontować. W tym przypadku najlepiej uwzględnić potrzebną kwotę podczas składania wniosku o kredyt na zakup mieszkania. A co jeśli decyzję o remoncie podejmiemy później?

Data dodania: 2011-10-24

Wyświetleń: 1310

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kredyt a pożyczka

Kredyt hipoteczny remontowy ma wiele zalet w odniesieniu to pożyczki hipotecznej. Wśród nich należy wymienić dłuższy okres spłaty, niższe oprocentowanie, niska kwota minimalna kredytu (ok. 10 000 zł) oraz często brak dodatkowego ubezpieczenia. Jedyną wadą kredytu hipotecznego w porównaniu z pożyczką jest konieczność ścisłego określenia zakresu remontu.

Warunki uzyskania kredytu hipotecznego

Warunkiem uzyskanie kredytu hipotecznego remontowego jest posiadanie prawa zajmowania nieruchomości – wśród nich jest własność hipoteczna, spółdzielcze własnościowe prawo do nieruchomości, prawo do nieruchomości na podstawie najmu lub przydziału służbowego.

Kwota kredytu zależy od naszej zdolności kredytowej, czasu spłaty kredytu oraz wartości mieszkania. O tym co trzeba wiedzieć o zdolności kredytowej, dowiesz się także z naszego poradnika. Dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu hipotecznego remontowego

Wśród wielu dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu warto wymienić hipotekę, prawo własności, odpis z Księgi Wieczystej, ewentualne pozwolenia na przeprowadzenie zmian budowlanych związanych z remontem, świadectwo zatrudnienia, informację o dochodach. Każdy bank ustala to indywidualnie, dlatego warto skontaktować się z naszym doradcą, który udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

Procedura

W przypadku kredytu hipotecznego remontowego możemy wybrać walutę kredytu, warto jednak pamiętać, że kredyt może być wypłacany w transzach, więc wartość transz może być zależna od kursu walutowego. W takiej sytuacji wypłata kolejnych rat często musi być także poprzedzona starannym rozliczeniem funduszy otrzymanych wcześniej. Konieczne jest zatem zbieranie wszystkich faktur. Niektóre banki wymagają nawet dokumentacji fotograficznej postępów remontu.

Pomimo tych trudności kredyt hipoteczny jest bardzo ciekawą formą sfinansowania naszych potrzeb związanych z remontem. Należy jednak pamiętać, że w przypadku mniejszych kwot potrzebnych na remont, prostszy i bardziej korzystny może okazać się kredyt gotówkowy. Pieniądze dostaniemy szybciej (nie ma potrzeby ustanowienia hipoteki) i od razu w całości. Niepotrzebne też będzie gromadzenie całej dokumentacji związanej z remontem. W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena