Już od wielu lat działają w branży informatycznej spółki specjalizujące się tzw. outsourcing IT. Wprowadzają one do pozostałych firm systemy ERP, dołączają oryginalny e-podpis oraz gromadzą dokumenty przedsiębiorstw w nowoczesnych centrach danych.

Data dodania: 2011-09-14

Wyświetleń: 1645

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mnóstwo przedsiębiorstw decyduje się w dzisiejszych czasach na różne postaci outsourcingu. Głównym z nich jest tzw. outsourcing informatyczny, który gwarantuje, że obsługa komputerowa przedsiębiorstwa przebywa pod opieką specjalistów. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy czas, finanse oraz zasoby ludzkie.

Jedną z usług jest instalowanie tzw. Systemów ERP, które służą do administrowania zasobami firmy. W skład systemu wchodzą aplikacje do zarządzania rachunkami przedsiębiorstwa, jej zasobami ludzkimi oraz systemem sprzedaży (w tym popularny system oparty na CRM). Dzięki systemom ERP działanie spółki jest wydajnej skoordynowane, ponieważ zwiększa się płynność przesyłu informacji oraz prostota ich zarządzania.

Innym podstawowym składnikiem prawidłowo funkcjonującej spółki jest używanie tzw. e-podpisu. Wchodzi on zazwyczaj w skład usług outsourcingu informatycznego. Dzięki e-podpisowi możemy załatwić wiele obowiązków urzędowych bez potrzeby wychodzenia z biura. Zakres funkcjonalności podpisu elektronicznego wciąż wzrasta: przydaje się on przy transakcjach handlowych, rozliczeniach podatkowych czy przy zawieraniu umów ubezpieczeniowych.

Należy przypuszczać, że przekazywanie swoich obowiązków spółkom outsourcingowym będzie powoli postępować. Jest to spowodowane zmniejszaniem kosztów, większym zaufaniem do profesjonalnych firm oraz oszczędność czasu i zasobów kadrowych jeśli chodzi o funkcje odrębne nie związane z główną branżą firmy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena