artykularnia_import

Data dodania: 2007-07-18

Wyświetleń: 4383

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego warto pracować w szkole internetowej?


Od kilu lat w Polsce rozwija się e-learning, Oprócz różnego rodzaju kursów zawodowych oraz nauki języków obcych powstają także szkoły zarówno średnie jak i wyższe.


Ja od trzech lat pracuję w pierwszej Policealnej Szkole E-Bizesu. Jestem projektantką dwóch kursów zasad rachunkowości i rachunkowości przedsiębiorstw.


Wraz w moimi koleżankami i kolegą stworzyliśmy historię szkoły.


Rok szkolny trwa tradycyjnie jak w standardowej szkole od września do czerwca. Nauka trwa dwa lata podzielona jest na cztery semestry.


W tym czasie Słuchacze przeglądają zamieszczone co dwa tygodnie zajęcia.


Oprócz przesłanego materiału merytorycznego wykładowcy służą pomocą.


Z przyjemnością uczestniczą w wyznaczonych czatach oraz udzielają się na forum.


W sesji zimowej i letniej zapisani słuchacze zdają egzaminy w siedzibie szkoły w Warszawie.


Mogą one być prowadzone w formie pisemnej lub ustnej.


To jest także czas kiedy spotykamy się wszyscy - słuchacze i wykładowcy.


Dużym zainteresowaniem w tych dniach cieszy się gra w Cash flow.


Ten przedmiot w szkole jest nieobowiązkowy, ale słuchacze chętnie go wybierają. (Przedmiot oparty o program Roberta Kiyosaki, milionera, autora bestsellerów, min. "Biedny Ojciec, Bogaty Ojciec". Program ten nauczy Cię praktycznych umiejętności, nieosiągalnych w żadnej innej szkole czy na studiach w naszym kraju.)


Dlaczego uczę w tej szkole?


Myślę, że powodów jest dużo. Najważniejszy - mogę pracować w dowolnej chwili w domu przy komputerze. Na zamieszczenie na platformie zajęć mam zgodnie z harmonogramem dwa tygodnie.


Kolejna zaleta pracy w szkole to oszczędność czasu. Nie muszę dojeżdżać do budynku szkoły ale mogę prowadzić zajęcia w domu.


Czaty z słuchaczami uzgadniam w taki sposób, aby nie kolidowały z moimi innymi zajęciami. Ulubione godziny dla Słuchaczy to godzina 19.00 lub później.


Bez ograniczeń czasowych mogę słuchaczom wyjaśnić wątpliwości. W tradycyjnej szkole miałabym 45 minut. Słuchacze na czatach nie tylko rozmawiają na temat przesłanych zajęć lecz także na interesujące ich tematy. Najczęściej zastanawiamy się np. jak założyć własną firmą, jak wygląda rozliczenie firmy sprzedającej rzeczy w Internecie oraz w czasie sesji zeznaniowej- jak rozliczyć pit roczny, z jakich ulg skorzystać.


Z formalnych wymagań kuratoryjnych tylko osoby, które ukończyły szkołę średnią mogą być słuchaczami. Czasami osoby młodsze pytają o możliwość nauki w szkole internetowej, takiej możliwość nie ma.


Po skończeniu kolejnego roku zastanawiałam się jakie cechy powiem posiadać każdy kurs. Za najważniejsze uważam: materiały prezentowane online powinny być atrakcyjne.


Materiały udostępniane w kursach online powinny posiadać nie tylko prosty i czytelny tekst i dobrze zorganizowany materiał, ale także powinny angażować słuchacza w prezentowaną treść poprzez wykorzystanie elementów graficznych. W moich zajęciach jest dużo wykresów, tabel oraz zadań do samodzielnego rozwiązania.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena