Współczesne narzędzia opercayjne posiadają kilka trybów pracy. Konwencjonalnym jest jej ciągłość. Rozwiązanie to posiada zarówno swoje zalety jak i wady.

Data dodania: 2011-05-23

Wyświetleń: 127

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli w inwigilowanym pomieszczeniu pojawia się osoba podejrzana o niewierność czy nie uczciwość to z pewnością zbierzemy materiał operacyjny na jej temat. Co jednak jeśli w przeciągu dnia pojawi się tylko na krótką chwilę?

Zapoznając się z nagraniem dźwięku przechwyconego przez podsłuch musimy przesłuchać materiał z całego dnia, aby zlokalizować interesujący nas fragment. Można tak pracować jednak czynności operacyjne wymagają szybkiego działania a poświęcanie całego dnia nad zapisem ,,ciszy” jest bardzo mozolnym zajęciem. Producenci sprzętu operacyjnego wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Współczesne podsłuchy posiadają funkcję VOX. Jest to niezmiernie korzystne rozwiązanie z wielu powodów. Po pierwsze pozwala na ergonomiczne zarządzanie poziomem zasilania podsłuchu.

Pluskwa będąca na czuwaniu po wychwyceniu dźwięku przechodzi w tryb ciągłej pracy. Kolejną zaletą jest to, że objętość nagrań jest maksymalnie ograniczona do faktycznych rozmów czy innych dźwięków. Nieco inaczej wygląda ta kwestia w przypadku podsłuchów pracujących w oparciu o technologie GSM. Funkcja VOX umożliwia oddzwonienie pod wskazany przez użytkownika numer z chwilą wychwycenia nawet najdrobniejszego dźwięku. Starsze podsłuchy GSM nie posiadały takiego udogodnienia. Ich posiadacz musiał zdać się na własną intuicję. Często bywało tak, że przegapiało się bardzo ważne wydarzenie w inwigilowanym pomieszczeniu. Obecnie już nic nie umknie uwadze szpiega.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena