Reklama w marketingu jest równie ważna, co zamknięcie sprzedaży podczas prezentacji ... co wezwanie do działania w liście handlowym (sales letter) ... jest o tyle ważna, że jedno bez drugiego po prostu nie funkcjonuje.

Data dodania: 2011-05-23

Wyświetleń: 1478

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

     Reklama w marketingu jest tym, co budzi pożądanie: Dla produktu lub usługi ... Dociera do odbiorców za pomocą różnych mediów, w postaci mocnego komunikatu, w jednym, zasadniczym celu: Zdobyć klienta.

     Na dobrą sprawę, jest czymś więcej, niż tylko dobrze oprawionym komunikatem zdobywającym uwagę czytelnika poprzez interesujący nagłówek, czy wstęp ... poprzez mądre użycie kolorów ... poprzez rozsądnie wybrane medium ...

     Nieważne, jak dobrze zadbasz o te i inne detale, reklama wciąż nie będzie skuteczna, dopóki nie znajdziesz tego jednego ODWOŁANIA, które sprawia, że ludzie kupują.

     Właściwe odwołanie, trafiające wprost w potrzeby potencjalnego klienta jest nerwem centralnym, wokół którego powinieneś skupić wszystkie swoje wysiłki niezależnie od formy: Prezentacja, oferta handlowa, czy jakikolwiek inny tekst reklamowy.

     Zadaj sobie pytanie, czy Twój komunikat "porywa" potencjalnych klientów? Czy przekazuje najgłębszą korzyść, jaką daje Twój produkt, lub usługa? Czy przemawia wprost do potrzeb odbiorców ... i ich własnych interesów?

     Uzdolniony copywriter (autor tekstów reklamowych, by the way) umieszcza w komunikacie POWODY, dla których warto nabyć dany przedmiot, lub dla których warto zainteresować się usługami reklamującej się firmy ... oraz skupia jego treść na płynących z tego korzyściach — w nawiązaniu do NAJGŁĘBSZYCH PRAGNIEŃ potencjalnych klientów.

     Zanim zacznie tworzyć reklamę, poznaje doskonale produkt, rynek (aktualności, istotne wydarzenia, i tak dalej ...) oraz odbiorców, aby móc przewidzieć każdą reakcję na dany argument sprzedażowy, aby móc zneutralizować każdą potencjalną obiekcję, jaka hamuje podjęcie decyzji o zakupie... oraz... aby zneutralizować w słuchaczu / odbiorcy skłonności do odkładania decyzji na później, na dokładniejsze przemyślenie, czy jakiekolwiek inne wahania i wątpliwości.

JAK ZNALEŹĆ MOCNE ARGUMENTY SPRZEDAŻOWE
(plus: Zalety produktu lub usługi, które nakłonią ludzi do wydania pieniędzy)

     PRZEDE WSZYSTKIM, powinieneś postawić sobie cztery kluczowe pytania, zanim zaczniesz pracować nad komunikatem reklamy, w jakiejkolwiek formie:

PYTANIE #1: Czego potencjalny kupujący potrzebuje?
PYTANIE #2: W jaki sposób Twój produkt / usługa dopasowuje się do tych potrzeb?
PYTANIE #3: Jaki ton & wizerunek (lub jeszcze inaczej, "charakter") powinien dominować w Twojej reklamie?
PYTANIE #4: Do jakiego głównego motywu powinieneś się w niej odwołać, który pasuje idealnie do rynku i odbiorców?

     W odpowiedziach na powyższe pytania znajdują się FUNDAMENTY skutecznej reklamy — serce i nerw centralny dla całego komunikatu.

     Wiedza o produkcie nie wystarczy. Musisz znać drogę prowadzącą od niego do potencjalnych kupujących. Najlepiej, aby była ona prosta i ekspresowa . . .

W JAKĄ STRONĘ SIĘ KIEROWAĆ,
ABY EKSPRESOWO POŁĄCZYĆ PRODUK LUB USŁUGĘ
Z POTRZEBAMI POTENCJALNEGO KLIENTA:

     Za każdą decyzją (kupię, albo nie kupię, hmm...) stoi motyw (lub motywy), który popycha człowieka w którymś z tych dwóch kierunków.

     Do tych kluczowych dla potencjalnego klienta motywów powinien odwoływać się Twój komunikat, aby generował sprzedaż.

     Już dawno, dawno temu, skuteczni sprzedawcy — w oparciu o setki analiz — dokonali odkryć PODSTAWOWYCH i NAJCZĘSTSZYCH motywów, jakie kierują ludźmi przy wydawaniu pieniędzy na produkty lub usługi:

MOTYW #1: Zarabianie pieniędzy
MOTYW #2: Oszczędzanie pieniędzy
MOTYW #3: Zabezpieczenie emerytalne
MOTYW #4: Natychmiastowa poprawa zdrowia
MOTYW #5: Zabezpieczenie opieki medycznej
MOTYW #6: Zabezpieczenie na starość
MOTYW #7: Awans zawodowy
MOTYW #8: Prestiż
MOTYW #9: Przyjemność
MOTYW #10: Ułatwienie prac domowych
MOTYW #11: Więcej czasu wolnego
MOTYW #12: Komfort
MOTYW #13: Odchudzanie
MOTYW #14: Uwolnienie od trosk

     Zapisz to sobie. Są to motywy, do których odwołanie się w reklamie zawsze daje oczekiwaną reakcję. Na który motyw położyć nacisk? To oczywiście zależy od przedmiotu reklamy oraz od samych kupujących.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena